Coppa Italia: Προβάδισμα πρόκρισης στον τελικό για την Γιουβέντους, 2-0 τη Λάτσιο - Δείτε τα γκολ

Κιέζα και Βλάχοβιτς οι σκόρερς για την ομάδα του Αλέγκρι - Στην Ρώμη στις 23 Απριλίου η ρεβάνς

MixCollage-03-Apr-2024-12-52-AM-4907
Η Γιουβέντους με γκολ των Κιέζα και Βλάχοβιτς πήρε προβάδισμα πρόκρισης στον τελικό του Κόπα Ιτάλια επικρατώντας 2-0 της Λάτσιο. Στις 23 Απριλίου το δεύτερο παιχνίδι.

JUVENTUS-LAZIO 2-0 | HIGHLIGHTS | Chiesa & Vlahovic Share The Goals | Coppa Italia 2023/24

Στο πρώτο ημίχρονο η Γιουβέντους πήρε πέναλτι (14′) αλλά ο διαιτητής άλλαξε την απόφαση του και έδειξε όφσαϊντ. Στο 40ο λεπτό μια αδύναμη κεφαλιά του Λουίς Αλμπέρτο κατέληξε στο δοκάρι του Περίν ενώ ένα σουτ του Ραμπιό (45+) μπλόκαρε εύκολα ο Μανδάς.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο ματς και σκόραραν με τον Κιέζα στο 50ο λεπτό με ωραίο τελείωμα που ο Μανδάς δεν κατάφερε να αποσοβήσει.

Στο 64ο λεπτό ήταν η σειρά του Βλάχοβιτς να χριστεί σκόρερ. Ο Σέρβος φορ πήρε την μπάλα, μπήκε στην περιοχή και δεν είχε κανένα πρόβλημα να εκτελέσει τον Έλληνα κίπερ. Η Λάτσιο πάλεψε για να μειώσει στο σκορ, δίχως όμως αποτέλεσμα με το 2-0 να μένει μέχρι το τέλος.

Το πρόγραμμα των πρώτων αγώνων
Γιουβέντους - Λάτσιο 2-0 (50' Κιέζα, 64' Βλάχοβιτς)
03/04 22:00 Φιορεντίνα - Αταλάντα

Το πρόγραμμα των δεύτερων αγώνων
23/04 22:00 Λάτσιο - Γιουβέντους
24/04 22:00 Αταλάντα - Φιορεντίνα

Άγιοι Ανάργυροι: Βίντεο από τα τελευταία λεπτά πριν το έγκλημα - Το καρτέρι του δολοφόνου έξω από το σπίτι της Κυριακής

Θεσσαλονίκη: Στο φως η δράση κυκλώματος που «ξάφρισε» €315.000 από τραπεζικούς λογαριασμούς

Βέροια: «Λιποθύμησα, ο Θεός να δίνει δύναμη στις οικογένειές τους» λέει ο οδηγός που παρέσυρε τις δύο γυναίκες