Κύπελλο Αγγλίας, Γουλβς-Κόβεντρι 2-3: Απίθανη πρόκριση στους «4» με διπλό χτύπημα στις καθυστερήσεις - Δείτε τα γκολ

Η Κόβεντρι μπήκε στις καθυστερήσεις πίσω στο σκορ με 2-1 αλλά κέρδισε τους «Λύκους» και τους απέκλεισε

covenry
Ανατροπή στην ανατροπή με δύο γκολ στο 90+7' και το 90+10' για την Κόβεντρι, η οποία πήρε τη... ματσάρα της σεζόν στην έδρα της Γουλβς (3-2) και προκρίθηκε με επικό τρόπο στα ημιτελικά του Κυπέλλου Αγγλίας.

«Αλύγιστη» Κόβεντρι στο «Μολινό» ετοίμασε... τρελό χουνέρι στη Γουλβς! Σε ένα ματς που θύμισε... roller-coaster, οι Σίνγκερς «ξέραναν» στο τέλος του Λύκους και με ανατροπή και δύο γκολ στα τελευταία λεπτά των καθυστερήσεων (3-2) «πέταξε» για το «Γουέμπλεϊ» και τα ημιτελικά του FA Cup.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-czv9sfzoh1u9)

Οι δύο ομάδες κράτησαν τη δράση για το δεύτερο μέρος, με τον Σιμς να ανοίγει το σκορ στο 53' για τους φιλοξενούμενους. Η ομάδα του Ο'Νιλ ωστόσο πάλεψε για να μείνει ζωντανή και με διπλό «χτύπημα» σε πέντε λεπτά έφερε τούμπα το ματς. Στο 83' ο Άιτ-Νούρι ισοφάρισε και στο 88' ο Μπουένο έδωσε το προβάδισμα στους Λύκους.

Όσοι... πανηγύρισαν νωρίς πάντως, εκτέθηκαν από την Κόβεντρι, η οποία ολοκλήρωσε το δικό της έπος με τα τέρματα των Σιμς (90+7') και Ράιτ (90+10'), παίρνοντας τη σπουδαία πρόκριση για τους «4» του Κυπέλλου Αγγλίας.

Ζωγράφου: Καρέ - καρέ η έφοδος της ΕΛ.ΑΣ στην Πανεπιστημιούπολη – Δείτε βίντεο

Τραγωδία στην Αλεξανδρούπολη: Με τον πατέρα του δούλευε ο 15χρονος που έπεσε από τον 5ο όροφο και σκοτώθηκε

Κύκλωμα νοθείας καυσίμων: Πέρασα εφιάλτη σε τρία κρατητήρια, λέει η παίκτρια του My Style Rocks που συνελήφθη