Μίλτος Τεντόγλου: Ο αγώνας ήταν χάλια, κρατάω μόνο την παρουσία των Ελλήνων στην εξέδρα
Όσα χρυσά και να πάρει δεν... αλλάζει ο παγκόσμιος πρωταθλητής Μίλτος Τεντόγλου, ο οποίος επανέλαβε για ακόμη μία φορά την αποστροφή του για τους πρωινούς αγώνες - «Ούτε στον χειρότερό μου εχθρό να κάνει τελικό το πρωί, πραγματικά», ανέφερε μεταξύ άλλων
Ο Έλληνας πρωταθλητής ήταν ξανά απολύτως ειλικρινής, παραδεχούμενος μάλιστα πως κόντρα σε νεότερους αθλητές υπάρχει θέμα κινήτρου μιας και εκείνοι είναι ανερχόμενοι και πιο διψασμένοι για επιτυχίες.
Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-czj94ss88hzd)
Αναλυτικά οι δηλώσεις του Μίλτου Τεντόγλου:
Κλείσιμο
«Ο αγώνας μου ήταν χάλια, ούτε στον χειρότερό μου εχθρό να κάνει τελικό το πρωί, πραγματικά. Ό,τι χειρότερο. Ό,τι χειρότερο. Δεν είχα καμία όρεξη πραγματικά. Προσπαθούσα από μόνος μου να ενεργοποιηθώ. Συνέχεια κουνιόμουν, έκανα καλό ζέσταμα, τα γόνατά μου... Προσπαθούσα να κάνω ό,τι καλύτερο μπορώ αλλά δεν έβγαινε η επίδοση με τίποτα. Ήταν χαμηλά οκτάρια. Οκ, εντάξει. Ήταν ένας πολύ κακός αγώνας.
Εγώ έχω ξανά κερδίσει αυτόν τον αγώνα. Τα άλλα παιδιά εδώ πέρα δεν το έχουν ξανά κερδίσει και είναι νέοι αθλητές. Είναι πιο πεινασμένοι από μένα. Εγώ πρέπει να βρω μια όρεξη γιατί αυτό, το έχω ξανά κάνει. Τα έχω κερδίσει όλα και είναι δύσκολο να ξαναβρείς την όρεξη πολλές φορές και ειδικά όταν είναι έτσι πρωί. Ένιωθα σαν να είμαι σε Πανελλήνιο, σε Βαλκανικό; Δεν ξέρω. Πολύ περίεργος αγώνας. Δεν το ευχαριστήθηκα καθόλου.
Δεν με ένοιαζε το χρυσό μετάλλιο. Θα μπορούσε να πάει καλύτερα αν ο αγώνας ήταν απόγευμα. Το επίπεδο που είμαι τώρα είναι αυτό που θα ήθελα. Πιστεύω ότι είμαι σε καλό επίπεδο αν και σήμερα αυτό εδώ δεν ήταν αντιπροσωπευτικό. Το καλοκαίρι θα είμαι πιο δυνατός. Θα ξεκινήσω και νωρίς τη σεζόν από τη Ντόχα. Αρχές Μαΐου.
Κάποιοι επιλέγουν να μην πάνε σε όλες τις διοργανώσεις. Θα μπορούσα να το κάνω κι εγώ αλλά δεν μου αρέσει να χάνω αγώνες. Μου αρέσει να πηγαίνω σε όλους. Θα πάω σε όλους και θα προσπαθήσω για το καλύτερο.
Το μόνο που κρατάω είναι ότι στις κερκίδες ήταν πολλοί Έλληνες και χειροκροτούσαν. Τίποτα άλλο. Ο αγώνας ήταν πραγματικά χάλια. Χάλια».
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.