La Liga: Νίκη ανάσα για την Θέλτα, 1-0 την Αλμερία - Δείτε το γκολ

Στο 73ο λεπτό ο Μινγκέθα πέτυχε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης έπειτα από ασίστ του Μανού Σάντσες - Βασικός ξεκίνησε ο Τάσος Δουβίκας

MixCollage-02-Mar-2024-01-42-AM-869
Η Θέλτα πήρε ανάσα, επικράτησε 1-0 της Αλμερία και βρέθηκε στο +6 από την επικίνδυνη ζώνη. Αντίθετα, οι φιλοξενούμενοι που ολοκλήρωσαν την αναμέτρηση με δέκα παίκτες, παραμένουν στον πάτο της βαθμολογίας της LaLiga.

Η ομάδα του Βίγκο ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο μέρος του ματς, είχε τον έλεγχο και πήρε σημαντική νίκη ενόψει της δύσκολης συνέχειας. Η Θέλτα έγινε πιο πιεστική μετά την αποβολή του Λανγκα στο 65' και στο 73ο λεπτό ο Μινγκέθα πέτυχε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης έπειτα από ασίστ του Μανού Σάντσες.

RC CELTA 1 - 0 UD ALMERÍA | RESUMEN LALIGA EA SPORTS