Τζαζ - Μπακς: Ο Σέξτον χτύπησε τον Γιάννη και απειλήθηκε σύρραξη

Λίγα δευτερόλεπτα πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ο Σέξτον χτύπησε τον Αντετοκούνμπο και πανηγύρισε το καλάθι προκαλώντας αντιδράσεις από τα «ελάφια»

beasly_sexton_jazz_bucks_glomex
Οι Μιλγουόκι Μπακς αν και βρίσκονταν μπροστά στο σκορ για αρκετά μεγάλο διάστημα στην αναμέτρηση κόντρα στους Γιούτα Τζαζ, δεν κατάφεραν να πάρουν τη νίκη και ηττήθηκαν με 123-108, με το τελευταίο δωδεκάλεπτο να είναι καταστροφικό… και κάπως έτσι το double double του Γιάννη Αντετοκούνμπο να μοιάζει ότι πήγε στράφι.

Ο Έλληνας σταρ των «ελαφιών», λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου, στην προσπάθειά του να παίξει άμυνα πάνω στον Σέξτον, δέχτηκε μία αγκωνιά με αποτέλεσμα να πέσει στο παρκέ, ενώ ο αντίπαλός του ευστόχησε στο καλάθι, πανηγυρίζοντας μάλιστα αρκετά έντονα.

Αυτό προκάλεσε την αντίδραση του Μπίσλι, ο οποίος έριξε με τη σειρά του αυτός κάτω τον παίκτη των Τζαζ. Η κατάσταση ωστόσο δεν πήρε μεγαλύτερες διαστάσεις καθώς πολύ γρήγορα επενέβησαν οι υπόλοιποι παίκτες και οι διαιτητές, σταματώντας έτσι το να ακολουθήσουν επεισόδια εντός παρκέ.