Stoiximan Basket League, ΠΑΟΚ - Απόλλων Π. 85-70: Προπόνηση πριν τα ντέρμπι με τον Άρη - Βίντεο

O ΠΑΟΚ κέρδισε και κοιτάζει τα παιχνίδια με τον Άρη σε πρωτάθλημα και Κύπελλο

paok

Στον δεύτερο αγώνα της 17ης αγωνιστικής της Stoiximan Basket League, ο ΠΑΟΚ υποδέχτηκε τον Απόλλωνα Πάτρας και έχοντας σταθερά το πάνω χέρι μέσα στο παιχνίδι, ο «δικέφαλος» έφτασε στην εύκολη νίκη με 85-70.

Οι γηπεδούχοι φάνηκε να μπαίνουν καλύτερα στην αναμέτρηση και στα πρώτα πέντε λεπτά βρίσκονταν μπροστά με 13-6 ενώ έκλεισαν το πρώτο δεκάλεπτο στο +15 (25-10).

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cyvmag6omuld)

Ο Απόλλωνας έβγαλε μια μικρή αντίδραση και στα μισά της δεύτερης περιόδου μείωσαν στον 33-24. Οι φιλοξενούμενοι διατηρήθηκαν σε αυτή την απόσταση μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου το οποίο ολοκληρώθηκε με το σκορ στο 43-32.

Ο δικέφαλος επέστρεψε από τα αποδυτήρια για το δεύτερο μισό ξανά δυνατά, έχοντας αυξήσει ξανά τη διαφορά στο μισό του τρίτου δεκαλέπτου να είναι στο +13 (52-39). Οι παίκτες του Απόλλωνα δεν μπόρεσαν να βγάλουν αντίδραση και η περίοδος έληξε με το σκορ στο 64-50.

Αν και για μία ακόμη φορά οι φιλοξενούμενοι έδειξαν να μπορούν να ροκανίσουν την απόσταση ανάμεσα στους ίδιους και τον ΠΑΟΚ, η ομάδα της Θεσσαλονίκης ανέβασε ρυθμό και κατάφερε να ολοκληρώσει την αναμέτρηση με διαφορά 15 πόντων και το τελικό σκορ στο 85-70.

Λίγα δευτερόλεπτα πριν το τέλος του αγώνα, ο προπονητής του Απόλλωνα, Γιάννης Χριστόπουλος, αποβλήθηκε και αποχώρησε από το παρκέ.

Πλέον ο ΠΑΟΚ κοιτάζει τα παιχνίδια με τον Άρη. Παίζει στις 11/2 στην έδρα του Άρη για το πρωτάθλημα και στις 15/2 για το Κύπελλο στο Final-8.

Τα δεκάλεπτα: 25-10, 43-32, 64-50, 85-70

Βόμβα στο κέντρο της Αθήνας: Νέο βίντεο με τη στιγμή της έκρηξης - Η περιοχή γέμισε συντρίμμια

Κερατσίνι: Ο 78χρονος βίαζε την εγγονή του από τα 9 της χρόνια

Ευαγγελία Πλατανιώτη: Παγκόσμια πρωταθλήτρια στην καλλιτεχνική κολύμβηση στην Ντόχα - Δείτε βίντεο