Νάγκετς-Μπλέιζερς 120-108: Ο Γιόκιτς τσάκισε το Πόρτλαντ - Δείτε βίντεο
Οι Ντένβερ Νάγκετς (34-16) ξεπέρασαν το εμπόδιο των Μπλέιζερς (15-34) και το οφείλουν στον Νίκολα Γιόκιτς, ο οποίος γέμισε τη stat-line του με ένα απολαυστικό triple-double
Ο Νίκολα Γιόκιτς έφτασε τα 15 triple-doubles φέτος και οδήγησε τους Νάγκετς στη νίκη επί των Μπλέιζερς με 120-108, παραμένοντας έτσι στην πρώτη τετράδα της Δύσης.
Ο Σέρβος σέντερ σημείωσε 27 πόντους, κατέβασε 22 ριμπάουντ και μοίρασε 12 ασίστ για το Ντένβερ που έφτασε τις 34 νίκες σε 50 αγώνες και βελτίωσε το εντός έδρας ρεκόρ του σε 20-4.
Από 'κει και πέρα, ο Τζαμάλ Μάρεϊ έχασε οριακά το triple-double, τελειώνοντας τον αγώνα με 13 πόντους, 10 ασίστ και εννιά ριμπάουντ ενώ ο Άαρον Γκόρντον πρόσθεσε 18 πόντους.
Όσον αφορά τους Μπλέιζερς, ο Σκουτ Χέντερσον σημείωσε 30 πόντους και ο Ανφέρνι Σάιμονς πρόσθεσε 29 πόντους.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.