Super League 2, Παναθηναϊκός Β' - Ολυμπιακός Β' 1-3: Μεγάλη νίκη των ερυθρόλευκων που χτύπησαν στο φινάλε - Δείτε βίντεο

Με δύο γκολάρες από Σγουρό και Σαπουντζή και ένα εύστοχο πέναλτι του Αλγκασίμ Μπα ο Ολυμπιακός επικράτησε με σκορ 3-1 του Παναθηναϊκού στο ντέρμπι του Νοτίου Ομίλου της Super League 2 - Στην προτελευταία θέση οι Πράσινοι, μάχονται για την αποφυγή του υποβιβασμού

OlympiacosB
Το μεγάλο ντέρμπι του Νοτίου Ομίλου της Super League 2, που φιλοξενήθηκε στο γήπεδο της Athens Kallithea, είχε φάσεις, πάθος αλλά και υπέροχα γκολ με τον Ολυμπιακό να πανηγυρίζει μια σπουδαία νίκη στα τελευταία λεπτά.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cylcya6gvuy1)

Οι ερυθρόλευκοι ξεκίνησαν καλύτερα τον αγώνα καθώς στο 1ο λεπτό είχαν δοκάρι με κεφαλιά του Κωστούλα και στο 17' με εξαιρετικό σουτ του Σγουρού έκανε το 0-1.

Ο Παναθηναϊκός με μία ωραία επιθετική στιγμή σκόραρε με σουτάρα του Αθανασακόπουλου στο 79'. Στο 83' ο Αλγκασίμ Μπα σκόραρε με πέναλτι μετά από παράβαση πάνω στον Κεϊτά μέσα στην περιοχή και στο 89' ο Σαπουντζής που είχε μπει αλλαγή με σουτάρα έκανε το τελικό 1-3.

Παναθηναϊκός Β' (Αντωνίου): Μαργκόνο, Σιδεράς, Φικάι, Μαρτίνης, Φουρτάδο, Κυριόπουλος (76′ Μαντσίνι), Κρυπαράκος, Σαρδέλης, Λάμψιας (76′ Βουτσάς), Καραμπάς (68′ Αθανασακόπουλος) και Λιούμης (56′ λ.τ Μπιλάλ).

Ολυμπιακός Β' (Αριέλ Ιμπαγάσα): Παπαδούδης, Μπα, Μπαγκαλιάνης, Σγουρός, Κουτσίδης, Κεραμίδας (68′ Αποστολόπουλος), Μαρίνος (87′ Κατσουλίδης), Κωστούλας (76′ Κωστή), Κεϊτά (87′ Σαπουντζής), Μουζακίτης και Αργυρίου.