Ολλανδία: Εισβολή οπαδών και προσωρινή διακοπή στον αγώνα Φίτεσε-Φέγενορντ - Δείτε βίντεο

Ένα ακόμη περιστατικό οπαδικής βίας στην Eredivisie καθώς οπαδοί της Φίτεσε μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο και κινήθηκαν απειλητικά προς τον πάγκο της Φέγενορντ με τον αγώνα να διακόπτεται για 20 λεπτά

Vitesse-Feyenord
Η Φίτεσε έβαλε δύσκολα στη Φέγενορντ αλλά οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν το 1-2 με τον Λινγκ στο 83' κι αυτή η εξέλιξη προκάλεσε τον... εκνευρισμό στις τάξεις των οοπαδών των γηπεδούχων.

Έτσι στο 87' μία ομάδα 30 χούλιγκαν μπηκε ανενόχλητη στο γήπεδο πιάνοντας στον ύπνο τους σεκιούριτι και κατεύθυνθηκε προς τον πάγκο των φιλοξενούμενων με 2-3 παίκτες της Φίτεσε και άλλους τόσους σεκιούριτι να τους απωθούν...

Η εισβολή είχε γίνει αντιληπτή από παίκτες και διαιτητές οι οποίοι έφυγαν σχεδόν όλοι για τα αποδυτήρια, με τους χούλιγκανς να προκαλούν φθορές στην οθόνη του VAR και μετά από λίγο να επιστρέφουν στις κερκίδες...

Μετά από 20 λεπτά περίπου επέστρεψαν κι οι διαιτητές με τις δύο ομάδες για να συνεχίστεί και να ολοκληρωθεί ο αγώνας με το τελικό 1-2.

Κυριακή με ανοικτά καταστήματα - Τα τέσσερα μέτρα για φοροδιαφυγή κα αισχοκέρδεια

Χιόνια στη βόρεια Ελλάδα, τσουχτερό κρύο στη νότια - Απαγορευτικό απόπλου στα λιμάνια λόγω 9 μποφόρ

Κέιτ Μίντλετον: Μυστικά και ψίθυροι πίσω από τις βασιλικές πόρτες - Κάτι δεν πήγε καλά μετά το χειρουργείο, λένε τώρα για την πριγκίπισσα