Serie A: Απίθανη ανατροπή της Κάλιαρι στις καθυστερήσεις, 2-1 τη Σασουόλο - Δείτε τα γκολ

Γύρισε το ματς με γκολ στο 94' και στο 98' - Το αυτογκόλ του Ραφιά χάρισε το βαθμό της ισοπαλίας στην Έμπολι στο εντός έδρας ματς με τη Λέτσε

MixCollage-12-Dec-2023-01-03-AM-8591
Η Σασουόλο κρατούσε ως το 94' το τρίποντο στη Σαρδηνία, αλλά η Κάλιαρι σε τέσσερα λεπτά έφερε τα πάνω κάτω και πήρε τεράστια εντός έδρας νίκη (2-1). Ετσι, η Κάλιαρι βγήκε από την επικίνδυνη ζώνη, μιας και βρέθηκε στο +1 από την Έμπολι. Ο Ερλιτς άνοιξε το σκορ για τη Σασουόλο, ωστόσο στο 62' έμεινε με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Τρεσόλντι.

Η Κάλιαρι πίεσε, μείωσε με τον Λαπαντούλα στο 94' και στο 98' ο Παβολέτι διαμόρφωσε το 2-1.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cxlunhl8mehd)

Το αυτογκόλ του Ραφιά χάρισε το βαθμό της ισοπαλίας στην Έμπολι στο εντός έδρας ματς με τη Λέτσε (1-1). Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά, πίεσαν και δημιούργησαν κλασικές ευκαιρίες με τους Γκονζάλεθ και Μπάντα. Ωστόσο, στο 64ο λεπτό ο Μπαντά άνοιξε το σκορ για τη Λέτσε έπειτα από ασίστ του Γκονζάλεθ. Όμως ο Ραφιά ήταν ο μοιραίος της αναμέτρησης, αφού στο 60′ πέρασε στο ματς και στο 71' έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. Ετσι, οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν στην 13η θέση με 17 βαθμούς, ενώ η Έμπολι είναι στη 18η θέση με 12 βαθμούς.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cxlub8to2mzt)