Stoiximan Basket League, Περιστέρι bwin - Απόλλων Πάτρας 90-57: Τον... διέλυσε - Βίντεο

Το εντυπωσιακό Περιστέρι επικράτησε των Πατρινών με 90-57 για τη Basket League και ανέβηκε στο 5-4

peristeri_1
Επιστροφή στα ροζ φύλλα αγώνα για το Περιστέρι Βwin. Η ομάδα του Σπανούλη επικράτησε πολύ εύκολα με 90-57 του Απόλλωνα Πάτρας και έτσι πήγε στο 5-4. Έπεσε στο 1-8 η ομάδα της Πάτρας και βρίσκεται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας.

Για τους Πρίγκιπες της Δυτικής Όχθης ο Γουίλιαμς είχε 17 πόντους, ενώ είχε 10 πόντους με 6 ασίστ με τον Ράγκλαντ. Ο Κασελάκης είχε 10 πόντους με 5 ριμπάουντ. Από την άλλη πλευρά ο Γουάσινγκτον είχε 12 πόντους και ήταν πρώτος σκόρερ των Πατρινών.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cxeynuc8ypm9)

Το Περιστέρι Bwin προηγήθηκε με 10-6 με τον Τόμπσον, όμως αντέδρασε με τον Γκιουζέλη ο Απόλλων Πάτρας και πέρασε μπροστά με 10-12. Ο Ντάνγκουμπιτς με κάρφωμα έκανε το 17-17 στο τέλος του δεκαλέπτου.

Ο Χαντς έκανε το 29-23, έξι λεπτά πριν το ημίχρονο. Ο Κένι Γουίλιαμς σκόραρε για τρεις και έγραψε το 36-28 στο 18'. Ο Γουίλιαμς ζεστάθηκε και έκανε το 44-34 ξανά με τρίποντο, λίγο πριν το ημίχρονο.

Ο Χουγκάζ με γκολ-φάουλ έκανε το 51-36 στο 23'.Το Περιστέρι Bwin έκανε ότι ήθελε στο ματς και ο Χαντς κάρφωσε ανενόχλητος για 66-40 στο 27'. Ο Χαντς έκανε το 73-42 στο τέλος του δεκαλέπτου.

Το ματς δεν γινόταν να γυρίσει και το Περιστέρι έφτασε μια εύκολη νίκη, την πέμπτη του στη φετινή Basket League.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cxex7gm7vm5t)

Τα δεκάλεπτα: 17-17, 44-34, 73-42, 90-57

ΠΟΥ ΚΡΙΘΗΚΕ ΤΟ ΜΑΤΣ: Οι Περιστεριώτες έτρεξαν ένα επιμέρους 29-8 στο τρίτο δεκάλεπτο και κάπου εκεί το ματς κλείδωσε.

Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΟΛΩΝ: Ο Γουίλιαμς είχε 17 πόντους και ήταν ο κορυφαίος του ματς με 3/4 τρίποντα

ΣΥΜΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ ΣΤΗ ΝΙΚΗ: Ο Ράγκλαντ με 10 πόντους και 6 ασίστ και ο Κασελάκης με 10 πόντους και 5 ριμπάουντ

ΠΗΓΕ ΣΤΡΑΦΙ Η ΑΠΟΔΟΣΗ ΤΟΥΣ: Ο Γουάσινγκτον είχε 12 πόντους, αλλά δεν ήταν αρκετό.

ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ: Ο Βον έμεινε χαμηλά με 7 πόντους και ήταν άστοχος με 3/13. Δεν βοήθησε.

ΤΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΟ ΤΟΥ ΜΑΤΣ: Τα 3/4 τρίποντα του Γουίλιαμς

ΕΠΟΜΕΝΗ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΤΟΥΣ: Στις 6/12 υποδέχεται τη Λε Μαν το Περιστέρι για το BCL, ενώ στις 10 Δεκέμβρη παίζει με τον Άρη το Αλεξάνδρειο.

Τρόμος στο Παρίσι: Η στιγμή της σύλληψης του δράστη της αιματηρής επίθεσης με 1 νεκρό και 2 τραυματίες – Δείτε βίντεο

«Τα παιδιά των ομόφυλων ζευγαριών δεν έχουν σήμερα δικαιώματα», λέει η Μπακογιάννη και δηλώνει υπέρ του γάμου, τι είπε για Σαμαρά

Σενάριο αυτοκτονίας για τον άνδρα που κάηκε στο ΙΧ - Από τα εγκαύματα στη σορό, δεν αναγνωριζόταν ούτε το φύλο