Champions League: Ουνιόν-Μπράγκα 2-3: «Διπλό» με ανατροπή για τους Πορτογάλους στο 90+4'- Δείτε τα γκολ

Στο άλλο παιχνίδι η Ρεάλ Σοσιεδάδ κέρδισε 2-0 τη Σάλτσμπουργκ και ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας του ομίλου της

castro_1
Σοβαρή υποψηφιότητα για πρόκριση στους «16» του Champions League θέτει η Ρεάλ Σοσιεδάδ! Η ισπανική ομάδα πέρασε με νίκη 2-0 από το Σάλτσμπουργκ, απέναντι στη Ρεντ Μπουλ η οποία στην πρεμιέρα είχε επικρατήσει της Μπενφίκα στην Πορτογαλία.

Σίγουρα είναι ακόμα νωρίς, μόλις 2η αγωνιστική των ομίλων, αλλά στο Σαν Σεμπαστιάν κάνουν όνειρα, χάρη στα γκολ των Ογιαρθάμπαλ, Μπράις Μέντεθ πριν συμπληρωθεί το ημίωρο. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι προσπάθησαν, δημιούργησαν ευκαιρίες, αλλά δεν κατάφεραν να ανακάμψουν.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cvz2kkzb0kvt)

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cvz2kkyxj8nt)

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cvz13sfykdnl)

Στο Βερολίνο η Ουνιόν προηγήθηκε με δύο γκολ του Σεράλντο Μπέκερ, του φορ από το Σουρινάμ, όμως η Μπράγκα αντέδρασε εντυπωσιακά και ισοφάρισε με Νιακατέ και Μπρούμα στο τελος του πρώτου και τις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cvyyt0nplptd)

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cvyz8betr1xl)

Το ματς ήταν συναρπαστικό με ευκαιρίες εκατέρωθεν και έδειχνε να οδεύει προς την ισοπαλία. Όμως στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Αντρέ Κάστρο με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή χάρισε τη νίκη στην ομάδα του, με... buzzer beater αφού με τη σέντρα ο διαιτητής σφύριξε για τελευταία φορά.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cvyzbf51uf89)

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cvyzmxvsnph5)

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 2ης αγωνιστικής των ομίλων και οι βαθμολογίες του Champions League 2023/24 έχουν ως εξής: