La Liga: Το γκολ του Δουβίκα δεν ήταν αρκετό για τη Θέλτα, ηττήθηκε με 2-1 στην έδρα της Λας Πάλμας - Δείτε τα γκολ

Ο Τάσος Δουβίκας πέτυχε το δεύτερο γκολ του με τη φανέλα της Θέλτα, όμως δεν ήταν αρκετό για την ομάδα του, η οποία γνώρισε την ήττα 2-1 από τη Λας Πάλμας με γκολ στο 90'+7'

Collage_Maker-03-Oct-2023-01-24-AM-8966
Η Λας Πάλμας σόκαρε τη Θέλτα στο τελευταίο λεπτό του ματς (2-1) και πήρε βαθμολογική ανάσα, την ώρα που οι Γαλιθιάνοι έπεσαν κάτω από τη ζώνη του υποβιβασμού στη La Liga. Ο Δουβίκας βρήκε δεύτερη φορά δίχτυα, αλλά δεν ήταν αρκετό για την ομάδα του...

Ο Έλληνας επιθετικός έπαιξε βασικός και ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 67ο λεπτό. Ο Δουβίκας πήρε την μπαλιά του Μπαμπά και με άψογο πλασέ πέτυχε το 1-0. Ωστόσο, έπειτα από ένα λεπτό ο 24χρονος φορ αντικαταστάθηκε από τον Ράφα Μπενίτεθ, που πέρασε στη θέση του τον Ιάγο Άσπας. Η Θέλτα έριξε το βάρος στο ανασταλτικό κομμάτι και το... πλήρωσε. Στο 84' ο Βιέρα με πέναλτι πέτυχε το 1-1 και στο 90'+7' ο Καρντόνα διαμόρφωσε το 2-1 για τη Λας Πάλμας.

Resumen de UD Las Palmas vs RC Celta (2-1)

Συνοπτικά τ΄ αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής της LaLiga, σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

Μπαρτσελόνα-Σεβίλη 1-0
Χετάφε-Βιγιαρεάλ 0-0
Ράγιο Βαγεκάνο-Μαγιόρκα 2-2
Τζιρόνα-Ρεάλ Μαδρίτης 0-3
Σοσιεδάδ-Αθλέτικ Μπιλμπάο 3-0
Αλμερία-Γρανάδα 3-3
Αλαβές-Οσασούνα 0-2