Τουρκία: Παγκόσμιος πρωταθλητής στην Πάλη ο Κολιτσόπουλος - Δείτε βίντεο

Κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία των 71κ. στην ελληνορωμαϊκή, νικώντας το σπουδαίο Ιρανό Μοχαμαντιάν με 6-5

Collage_Maker-05-Aug-2023-05-11-AM-3580
Παγκόσμιος πρωταθλητής αναδείχθηκε ο Αρίωνας Κολιτσόπουλος, καθώς κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα Πάλης U17 στην Τουρκία στην κατηγορία των 71κ. στην ελληνορωμαϊκή, νικώντας το σπουδαίο Ιρανό Μοχαμαντιάν με 6-5.

Ο Ελληνας πρωταθλητής έγραψε ξανά Ιστορία, όπως είχε κάνει άλλωστε και πέρυσι που έγινε ο πρώτος Ελληνας αθλητής που είχε στεφθεί πρωταθλητής Ευρώπης στην ελληνορωμαϊκή U17.

ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ  ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ Ο ΑΡΙΩΝΑΣ ΚΟΛΙΤΣΟΠΟΥΛΟΣ.. ΣΗΚΩΣΕ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝ. ΣΗΜΑΙΑ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΕΘΝΙΚΟ ΥΜΝΟ

Λάρισα: Το πρόσωπό μου είναι παραμορφωμένο, πρώτη φορά άπλωσε χέρι πάνω μου, λέει η αστυνομικός

Οι Έλληνες πολιτικοί στον κόσμο της Barbie με τη βοήθεια της τεχνητής νοημοσύνης - Δείτε φωτογραφίες

ΑΑΔΕ: Αυτοί είναι οι μεγαλοοφειλέτες του Δημοσίου με χρέη άνω των €150.000 - Δείτε λίστες και ονόματα