Παγκόσμιο πρωτάθλημα κολύμβησης: Έκτος στα 50μ ύπτιο ο Χρήστου

Ο Ελληνας πρωταθλητής Ευρώπης τερμάτισε σε 24.60

2573181
Την έκτη θέση στον τελικό των 50μ. ύπτιο κατέλαβε ο Απόστολος Χρήστου, στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα κολύμβησης που ολοκληρώνεται σήμερα στη Φουκουόκα.

Ο Ελληνας πρωταθλητής Ευρώπης τερμάτισε σε 24.60, χάνοντας μία ευκαιρία να ανέβει στο βάθρο, καθώς η τρίτη θέση κρίθηκε στο 24.50, τη στιγμή που ο κολυμβητής του Ολυμπιακού έχει ρεκόρ 24.36 από πέρυσι, ενώ στον χθεσινό (29/7) προκριματικό είχε κάνει 24.48.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cufgoudikvdt)

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cufgry5xj1ft)

Οι ΗΠΑ έκαναν το «1-2» για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά, αλλά με ανάποδη σειρά σε σχέση με πέρυσι. Ο Χάντερ Αρμστρονγκ με 24.05 κατέκτησε το πρώτο χρυσό μετάλλιο της καριέρας του σε ατομικό αγώνισμα, αφήνοντας πίσω του τον νικητή της Βουδαπέστης, Τζάστιν Ρες, που τερμάτισε σε 24.24. Ο Τζιαγού Σου, δις πρωταθλητής κόσμου στα 100μ. ύπτιο, ήταν αυτός που πήρε την τρίτη θέση με 24.50, χαρίζοντας στην Κίνα το πρώτο της παγκόσμιο μετάλλιο στο αγώνισμα.

Κατερίνη: Πήγα να δω τι έγινε και αντίκρισα την κόρη μου απανθρακωμένη στο αυτοκίνητο, λέει ο πατέρας της 38χρονης

Salon Kitty: Tα μυστικά του οίκου ανοχής που χρησιμοποιούσε η ηγεσία των Ναζί ως «άντρο» κατασκοπείας

Εύα Μουράτι: Η παρουσιάστρια από την Αλβανία κάνει διακοπές στην Ελλάδα με γαλανόλευκο μαγιό