Premier League, Φούλαμ - Λέστερ 5-3: Τη βύθισε...

Η Φούλαμ διέλυσε με 5-3 τη Λέστερ και την έφερε πιο κοντά στον υποβιβασμό - Οι Λονδρέζοι έκαναν ό,τι ήθελαν στο ματς, έντονες αποδοκιμασίες από τους φιλοξενούμενους οπαδούς

Fulham2
Σε ένα από τα κρισιμότερα ραντεβού της σεζόν στην Premier League, η Λέστερ φάνηκε ασυνεπής, αφού γνώρισε τη συντριβή με 5-3 από τη Φούλαμ.

Δείτε ΕΔΩ τα γκολ

Ετσι, παρέμεινε στο όριο της επικίνδυνης ζώνης, αλλά με ματς περισσότερο από τους ανταγωνιστές της. Εντονες αποδοκιμασίες από τους οπαδούς της Λέστερ...

Η Φούλαμ μπήκε δυνατά και στο 20λεπτο είχε ουσιαστικά «σφραγίσει» τη νίκη. Το σκορ άνοιξε ο Γουίλιαν στο 10ο λεπτό, για να έρθει ο Κάρλος Βινίσιους στο 18’ να πετύχει το 2-0.

Οι φιλοξενούμενοι βγήκαν μπροστά, πίεσαν, αλλά τα κενά στην άμυνα ήταν πολλά. Ετσι, στο 44' ήρθε και τρίτο γκολ από τους Λονδρέζους, με σκόρερ τον Κέρνεϊ. Ο ίδιος παίκτης στο 51' πέτυχε το 4-0.

Η Λέστερ αντέδρασε και στο 59' ο Μπαρνς μείωσε σε 4-1. Επτά λεπτά μετά, ο Βάρντι είχε την ευκαιρία να ευστοχήσει από την άσπρη βούλα, αλλά νικήθηκε από τον Λένο Στο 70' ο Γουίλιαν έβαλε τέλος στις ελπίδες, αφού πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ. Ο Μάντισον στο 81' με πέναλτι και ο Μπαρνς στο 89' από γκάφα του Ντάφι διαμόρφωσαν το 5-3.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η βαθμολογία:
Μπόρνμουθ-Τσέλσι 1-3 (21΄ Βίνα - 9΄ Γκάλαχερ, 82΄ Μπαντιασίλ, 86΄ Ζοάο Φέλιξ)

Μπόρνμουθ-Τσέλσι: 1-3 (MD 35, 06/05/2023)

Μάντσεστερ Σίτι-Λιντς 2-1 (19, 27΄ Γκουντογκάν - 85΄ Ροντρίγκο)

Μάντσεστερ Σίτι-Λιντς: 2-1 (MD 35, 06/05/2023)

Τότεναμ-Κρίσταλ Πάλας 1-0 (45+1΄ Κέιν)

Τότεναμ-Κρίσταλ Πάλας: 1-0 (MD 35, 06/05/2023)

Γουλβς-Άστον Βίλα 1-0 (9΄ Τότι)

Γουλβς-Άστον Βίλα: 1-0 (MD 35, 06/05/2023)

Λίβερπουλ-Μπρέντφορντ 1-0 (13΄ Σαλάχ)

Λίβερπουλ – Μπρέντφορντ: 1-0 (MD 35, 06/05/2023)

Νιούκαστλ-Άρσεναλ 0-2 (14΄ ΌΝτεγκααρντ, 72΄αυτ. Σαρ) - Δείτε ΕΔΩ τα γκολ

Νιούκαστλ-Άρσεναλ: 0-2 (MD 35, 07/05/2023)

Γουέστ Χαμ-Μάντσεστερ Γ. 1-0 (26' Μπενραχμά) - Δείτε ΕΔΩ το γκολ

Γουέστ Χαμ-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: 1-0 (MD 35, 07/05/2023)

Φούλαμ-Λέστερ 5-3 (10΄,70΄ Γουίλιαν, 18΄ Κάρλος Βινίσιους, 44΄,51΄ Κάρνι - 59΄,89΄ Μπαρνς, 81΄πεν. Μάντισον) - Δείτε ΕΔΩ τα γκολ

Μπράιτον-Έβερτον 19:30

Νότιγχαμ Φόρεστ-Σαουθάμπτον 22:00