Basket League, Ιωνικός - Περιστέρι Bwin 75-102: «Γκάζωσε» για τριάδα

Το Περιστέρι Bwin επικράτησε με 102-75 του Ιωνικού και έκανε άλλο ένα βήμα για να τερματίσει στην τρίτη θέση της regular season, ενώ οι ηττημένοι είναι πρώτο φαβορί για υποβιβασμό

5837746
Στο 12-7 πήγε το Περιστέρι Bwin και βρίσκεται κοντά στο να τερματίσει στην τρίτη θέση στη regular season της Basket League. Η ομάδα του Σπανούλη επικράτησε με 102-75 του Ιωνικού, τον έριξε στο 4-15 και πλέον οι γηπεδούχοι φλερτάρουν έντονα με τον υποβιβασμό στην Elite League.

Για τους νικητες ο Ντένμον ήταν πρώτος σκόρερ με 19 πόντους, ενώ ο Μωραϊτης τελείωσε με 18 πόντους και 5 κλεψίματα. Στον αντίποδα ο Σίμονς τελείωσε το ματς με 26 πόντους με 8/11 τρίποντα.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cr9q1v5m71g9)

Ο Φρανσίσκο ένιωσε ενοχλήσεις στη μέση και προφυλάχθηκε, αφού αγωνίστηκε μόνο 5:30 λεπτά στην αναμέτρηση.

To ματς
O Iωνικός μπήκε εξαιρετικά στο ματς και με τον Σίμονς να έχει 4/4 τρίποντα, προηγήθηκε με 21-12, τέσσερα λεπτά πριν το τέλος της πρώτης περιόδου. Το Περιστέρι αντέδρασε γρήγορα και κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Χάμερ σε 27-27 στο τέλος του δεκαλέπτου.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-cr9qyzkp9w2p)

Ο Χάμερ δημιουργούσε πολλά προβλήματα στην άμυνα των Νικαιωτών και έγραψε το 32-41 στο 13'. Με τον Ραντάνοφ να παίρνει τη... σκυτάλη στο σκοράρισμα, η ομάδα του Σπανούλη έφυγε με 14πόντους για το 34-48 στο 17'. Οι Περιστεριώτες πήγαν στο ημίχρονο με το σκορ στο 41-57. Είχαν 5/7 τρίποντα.

Ο Σίμονς έκανε το 53-65 για τον Ιωνικό σουτάροντας με 7/9 τρίποντα σε μια φοβερή εμφάνιση. Ο Αρσενόπουλος μείωσε σε 60-69 με τρίποντο για τους γηπεδούχους. To Περιστέρι πάτησε ξανά γκάζι και έκανε το 60-79 χάρη στο τρίποντο του Ντένμον στο 29'.

Το ματς δεν γινόταν να γυρίσει, με το Περιστέρι να το ελέγχει απόλυτα και να φτάνει σε μια εύκολη νίκη που το βάζει σε θέση.

Τα δεκάλεπτα: 27-27, 41-57, 60-79, 75-102

Ρέμος σε Βανδή: «Ζεις δεύτερη εφηβεία» - Η αποστομωτική απάντηση της τραγουδίστριας

Απαγωγή Μαρσελίνο: 33 χρόνια από το έγκλημα με θύμα τον «Μαραντόνα της Αγίας Βαρβάρας»

Μητσοτάκης: Η καλύτερη δικαίωση των θυμάτων στα Τέμπη να εξασφαλίσουμε ότι δεν θα ξαναγίνει