Ligue 1: Έμεινε «όρθια» και στην «Allianz Riviera» η Οσέρ, 1-1 με τη Νις - Δείτε τα γκολ

Ανέλπιστο βαθμό στη Νίκαια κατάφερε να πάρει η Οσέρ και δραπέτευσε προσωρινά από την επικίνδυνη ζώνη

Collage_Maker-04-Mar-2023-12-34-AM-1552
Το αήττητο σερί της Οσέρ -που την έφερε μέσα σε λίγες εβδομάδες πάνω απ' την επικίνδυνη ζώνη- συνεχίστηκε και στην «Allianz Riviera», όπου απέσπασε ισοπαλία 1-1 απ' τη Νις, μένοντας αλώβητη για 5ο παιχνίδι στη σειρά.

Η Οσέρ αιφνιδίασε τους γηπεδούχους και πήρε το προβάδισμα στο 36' με τον Χέιν, όμως η ομάδα της Νίκαιας (που συνεχίζει να... ξοδεύει βαθμούς στην έδρα της) κατάφερε να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρονου με τον Λαμπόρντ. Ο ίδιος παίκτης έχασε πέναλτι στο 42' (απέκρουσε ο Ράντου), όμως τέσσερα λεπτά αργότερα πήρε τη «ρεβάνς» με ένα γκολ που «έσωσε» τουλάχιστον το βαθμό της ισοπαλίας για την ομάδα του.

Nice vs Auxerre 1-1 Highlights, Ligue 1, 03/03/2023 HD

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 26ης αγωνιστικής, αλλά και η βαθμολογία της γαλλικής Ligue 1 έχουν ως εξής:

Νις-Οσέρ 1-1 (45΄+1΄ Λαμπόρντ - 36΄ Χέιν)