Κριστιάνο Ρονάλντο: Δεν σκόραρε και η Αλ Νασρ αποκλείστηκε από το Σούπερ Καπ

Ο Ρονάλντο  έμεινε άσφαιρος και η Αλ Νασρ πλήρωσε το μάρμαρο απέναντι στην Αλ Ιτιχάντ, η οποία επικράτησε με 3-1 και πήρε το εισιτήριο για τον τελικό

FnGc2CbXwAACyoS
Ο πρώτος τίτλος του Κριστιάνο Ρονάλντο στη Σαουδική Αραβία πήρε... αναβολή από την Αλ Ιτιχάντ, η οποία επιβλήθηκε με 3-1 της Αλ Νασρ και την απέκλεισε από τα ημιτελικά του Super Cup.

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να ανοίξουν από νωρίς το σκορ, αφού μόλις στο 15΄ο Ρομαρίνιο έγραψε το 1-0, προτού ο Χαμνταλάχ διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του δυο λεπτά πριν από τη συμπλήρωση των 45. Το γκολ του Ταλίσκα στο 67΄έδωσε νέο ενδιαφέρον στην αναμέτρηση, με την Αλ Νασρ να πιέζει για το γκολ της ισοφάρισης που ωστόσο δεν ήρθε ποτέ.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cq2f8q7kwqg1)

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cq2d8qyq00k9)

Αντίθετα η Αλ Ιτιχάντ πρόσθεσε και τρίτο γκολ στις καθυστερήσεις με σκόρερ τον Σανκέτι για να αφήσουν εκτός συνέχειας τον σύλλογο του Ρονάλντο, ο οποίος αγωνίστηκε σε ολόκληρο το παιχνίδι δίχως ωστόσο να καταφέρει να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα.

Πλέον η Αλ Ιτιχάντ θα αντιμετωπίσει στον τελικό την Αλ Φαϊχά, η οποία με τη σειρά της είχε επικρατήσει με 1-0 την Αλ Χιλάλ που πρόσφατα είχε συσχετιστεί με το όνομα του.... Λιονέλ Μέσι.

Δημοσκόπηση MRB: Ανοίγει λίγο η «ψαλίδα» ανάμεσα σε ΝΔ - ΣΥΡΙΖΑ

Καρανίκας - Γεωργιάδης: «Παρεξηγημένος υπουργός ο Άδωνις» - «Πρωτοπόρος ο Νίκος» για τη φαρμακευτική κάνναβη

Netflix: Τέλος στους... τζαμπατζήδες χρήστες, «στοπ» στους δανεικούς κωδικούς