NBA: Με 37αρα o Γιάννης οδήγησε τους Μπακς στη νίκη, 109-103 τους Νικς στη Νέα Υόρκη - Δείτε βίντεο

Ο Έλληνας φόργουορντ αποβλήθηκε με έξι φάουλ ένα λεπτό πριν από το φινάλε, για να πάρει τη σκυτάλη ο Γκρέισον Άλεν και με το μοναδικό του τρίποντο να κλειδώσει την νίκη - Το Μιλγουόκι παραμένει στο κυνήγι των Σέλτικς για την πρώτη θέση στην Ανατολή

Collage_Maker-01-Dec-2022-06_03-AM
Με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να βάζει 37 πόντους και τον Γκρέισον Άλεν να "μιλάει" στο πιο κρίσιμο σημείο, οι Μπακς λύγισαν τους Νικς στο Μάντισον Σκουέρ Γκάρντεν (109-103) και συνεχίζουν να καταδιώκουν τους Μπόστον Σέλτικς για το κορυφαίο ρεκόρ στην Ανατολή και σε όλο το NBA.

O Έλληνας σούπερ σταρ πήρε μπροστά στην δεύτερη περίοδο και ήταν καταιγιστικός ολοκληρώνοντας την αναμέτρηση με 37 πόντους, 13 ριμπάουντ, 7 ασίστ και 1 μπλοκ σε 34 λεπτά, έχοντας 11/17 δίποντα, 2/8 τρίποντα και 9/12 βολές, προτού αποβληθεί με 6 φάουλ, 59 δευτερόλεπτα πριν την λήξη.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-coq59l7gdqh5)

Ο Τζρου Χόλιντεϊ με 22 πόντους, 6 ριμπάουντ και 5 ασίστ ήταν συμπαραστάτης του Γιάννη Αντετοκούνμπο, με τον Γκρέισον Άλεν (11π, 5ρ, 4ασ) να σημειώνει το καθοριστικό τρίποντο για τους Μπακς, ενώ από την πλευρά των Νικς ξεχώρισε ο Αρ Τζέι Μπάρετ που είχε 26 πόντους.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-coq5csx15p55)

Οι Μπακς ανέβηκαν στο 15-5 (11-2 εντός και 4-3 εκτός έδρας) για να παραμείνουν στο κυνήγι των Μπόστον Σέλτικς για την πρώτη θέση στην Ανατολή και σε όλο το NBA. Στο 10-12 έπεσαν οι Νικς (4-6 εντός και 6-6 εκτός).

Επόμενος αντίπαλος των Μπακς οι Λος Άντζελες Λέικερς τα ξημερώματα του Σαββάτου (3/12 στις 02:30) στο Fiserv Forum του Μιλγουόκι.

Glomex Player(eexbs1jkdkewvzn, v-coq6dlkm8w89)

Τα δωδεκάλεπτα: 20-22, 45-47, 71-74, 109-103

Άγιοι Ισίδωροι Λυκαβηττού: Η Αρχιεπισκοπή απομάκρυνε τον παπά Δημήτρη

Κιβωτός του Κόσμου: Νέα καταγγελία ανηλίκου για ασέλγεια από ηγετικό στέλεχος

Μουντιάλ 2022: Αργεντινή-Αυστραλία και Γαλλία-Πολωνία στους «16» - Δείτε τα 7 γκολ της 11ης ημέρας