Αλεξανδρόπουλος: Έκανε ντεμπούτο με την Σπόρτινγκ Λισαβόνας

Ο πρώην παίκτης του Παναθηναϊκού πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 89ο λεπτό του αγώνα της ομάδας του, στη θέση του Ουγκάρτε

Alexandropoulos
Με εκτός έδρας νίκη (2-0) απέναντι στην Εστορίλ συνδύασε την πρώτη του εμφάνιση με την πράσινη φανέλα της Σπόρτινγκ Λισαβόνας ο Σωτήρης Αλεξανδρόπουλος.

Ο νεαρός χαφ ολοκλήρωσε τη μεγάλη μεταγραφή του από τον Παναθηναϊκό πριν από μερικές μέρες, έγινε κάτοικος Λισαβόνας και το βράδυ της Παρασκευής κατάφερε να πάρει τα πρώτα λεπτά συμμετοχής με τη νέα του ομάδα.

Τα «λιοντάρια» είχαν κλείσει το σκορ της αναμέτρησης από το 21ο λεπτό χάρη στα τέρματα των Ζούστε και Έντουαρντς, με τον Αλεξανδρόπουλο να περνάει στον αγωνιστικό χώρο στο 89' στη θέση του Ουγκάρτε. Ο ίδιος θέλησε να μοιραστεί τη χαρά για το ντεμπούτο του αναρτώντας και τις σχετικές φωτογραφίες στα social media.

Ρωσία: Διπλό μπλόκο της Δύσης στα ταμεία του Πούτιν - Αντεπίθεση με «πάγωμα» του Nord Stream 1

Καλοκαιρινό ξέσπασμα της γρίπης: Πού οφείλεται, ποιοι μολύνονται, τι σηματοδοτεί για τον χειμώνα

Καιρός: Bροχές και καταιγίδες κυρίως στα βορειοανατολικά - Πότε αναμένεται εξασθένηση των φαινομένων