Champions League: Αγκαλιά με τ' αστέρια η Μπενφίκα, προβάδισμα η Μακάμπι - Δείτε τα γκολ

Η Μπενφίκα του Βλαχοδήμου επικράτησε 2-0 στην Πολωνία της Ντιναμό Κιέβου - Η Μακάμπι πήρε το ματς στο Ισραήλ κόντρα στον Ερυθρό Αστέρα με 3-2 - Όλα ανοιχτά για Πλζεν και Καραμπάκ που έμειναν στο 0-0

benfica1
Η Μπενφίκα μια ανάσα από τ' αστέρια! Η ομάδα του Βλαχοδήμου επικράτησε 2-0 στο Λοντζ της Ντιναμό Κιέβου και πλησίασε τους ομίλους του Champions League.

Oι Πορτογάλοι ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο μέρος του ματς, πιο ουσιαστικοί και πέτυχαν την πέμτπη νίκη σε ισάριθμα φετινά ματς. Στο 9ο λεπτό ο Ζιλμπέρτο άνοιξε το σκορ και στο 37΄ο Γκονσάλο Ράμος διαμόρφωσε το 2-0.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cm8jn7ilxiz5)

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cm8jobkqkxdd)

Εξαιρετικός ο Βλαχοδήμος, είχε τρεις εξαιρετικές επεμβάσεις σε προσπάθειες των Καραβάεβ και Μπεσέντιν.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cm8l9bi198ah)

Προβάδισμα η Μακάμπι

Συναρπαστικό ματς στη Χάιφα, με τη Μακάμπι να παίρνει τη νίκη 3-2 κόντρα στον Ερυθρό Αστέρα και μαζί το προβάδισμα πρόκρισης στους ομίλους του Champions League.

Ο Πιερό άνοιξε το σκορ στο 18ο λεπτό, όμως ο Αστέρας πίεσε, δημιούργησε φάσεις και σε 12 λεπτά έκανε την ανατροπή.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cm8jtxoejund)

Στο 27' ο Πέσιτς με τη βοήθεια της τύχης από το σουτ του Κατάι ισοφάρισε σε 1-1.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cm8k1q0yxcd5)

Ο Κανγκά στο 39' με υπέροχο τελείωμα πέτυχε το 2-1.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cm8kavphxs7d)

Ωστόσο, η Μακάμπι ήθελε ένα δεκάλεπτο για να φέρει τα πάνω - κάτω. Στο 51' ο Πιερό ισοφάρισε και στο 61' ο Τσερί διαμόρφωσε το 3-2.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cm8ku14y7x69)

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cm8l1pq7tnll)

«Όρθια» η Πλζεν, ανοιχτοί οι λογαριασμοί με Καραμπάγκ στη ρεβάνς

Απόλυτη ισορροπία στα μισά του δρόμου για Καραμπάγκ και Βικτόρια Πλζεν. Οι δύο ομάδες έμειναν στο 0-0 και θα λύσουν τις διαφορές τους στην Τσεχία με όφελος το εισιτήριο για τους ομίλους του Champions League, μετά την πρώτη «μάχη» που έληξε χωρίς σκορ.

Αν υπάρχουν κάποιοι που μπορούν να νιώθουν σε πλεονεκτική θέση, πάντως, αυτοί είναι οι Τσέχοι, οι οποίοι αντιστάθηκαν μέχρι τέλους και κράτησαν το μηδέν παρά τις αρκετές τελικές των Αζέρων (13, 8 στην εστία), έχοντας ως αβαντάζ και την έδρα τους στη ρεβάνς.

Σε αναμετρήσεις για τα πλέι οφ του Champions League σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

Μπόντο Γκλιμτ (Νορβηγία)-Ντιναμό Ζάγκρεμπ (Κροατία) 1-0

Κοπεγχάγη (Δανία)-Τραμπζονσπόρ (Τουρκία) 2-1

Ρέιντζερς (Σκωτία)-Αϊντχόφεν (Ολλανδία) 2-2

Καραμπάχ (Αζερμπαϊτζάν)-Βικτόρια Πλζεν (Τσεχία) 0-0

Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία) 3-2

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cm8lxuogoq69)

Ντιναμό Κιέβου (Ουκρανία)-Μπενφίκα (Πορτογαλία) 0-2

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cm8m8j6ak67l)

* Οι ρεβάνς θα διεξαχθούν το διήμερο 23-24 Αυγούστου

Κορωνοϊός: Τελικά μάθαμε να ζούμε με τον κορωνοϊό - «Εξαφανισμένοι» από τις ΜΕΘ οι ασθενείς 40-65 ετών