Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Μπράιτον: Οι «Γλάροι» σόκαραν το Ολντ Τράφορντ

Ο Πασκάλ Γκρος έχει ρίξει δύο «τεμάχια» στη Μάντσεστερ και ο Κριστιάνο Ρονάλντο δεν πιστεύει αυτά που βλέπει

FZkCBe-XwAE7pmB
Το πρώτο ημίχρονο της εποχής Τεν Χαγκ αποδείχθηκε καταστροφικό για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η οποία παρουσίασε τις γνωστές αμυντικές παθογένειες και αντίκρισε τον Γκρος να στήνει... κανονικό πάρτι για τη Μπράιτον μέσα στο «Ολντ Τράφορντ».

Αρχικά στο 30΄οι Γλάροι έπιασαν στον ύπνο την άμυνα των Διάβολων και με δυο πάσες έβγαλαν τον Γκρος προ κενής εστίας για το 1-0, προτού διπλασιάσουν τα τέρματά τους εννιά λεπτά αργότερα.

Έπειτα από ασθενή επέμβαση του Ντε Χέα και αδράνεια της υπόλοιπης άμυνας, ο Γκρος βρέθηκε στο κατάλληλο σημείο και πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 2-0.

Η κάμερα έπιασε τον Κριστιάνο Ρονάλντο στο πρώτο γκολ να μην πιστεύει αυτό που βλέπει αλλά να ζητάει από τους συμπαίκτες του να συνεχίσουν. Ο Πορτογάλος είναι στον πάγκο της ομάδας.