Τσιτσιπάς - Σίνερ: Η λιποθυμία φιλάθλου και η σχετική αφιέρωση του Στέφανου

Πριν το τελευταίο σερβίς του αγώνα του Τσιτσιπά με τον Σίνερ στη Ρώμη Ιταλός φίλαθλος λιποθύμησε και σώθηκε από τον Ερυθρό Σταυρό με τον Έλληνα τενίστα να κάνει σχετική αναφορά στο μήνυμα που έγραψε στην κάμερα

25692306
Πριν από το 2ο ματς πόιντ του Στέφανου Τσιτσιπά στον αγώνα με τον Γιανίκ Σίνερ στο Italian Open της Ρώμης, ηλικιωμένος Ιταλός φίλαθλος έχασε τις αισθήσεις του από την ζέστη.

Αυτό είχε ως αποτέλεσμα μετά από διαβουλεύσεις και γούχα προς τον διαιτητή ο αγώνας να διακοπεί για σχεδόν εννέα λεπτά και να επέμβουν οι διασώστες του Ερυθρού Σταυρού για να επαναφέρουν τον άτυχο φίλαθλο.

Ο αγώνας ξεκίνησε αλλά οι Ιταλοί φίλαθλοι συνέχισαν να γιουχάρουν. Ο Στέφανος Τσιτσιπάς έκλεισε το παιχνίδι με το σερβίς του στο 6-2 και προκρίθηκε με 2-0 σετ στα ημιτελικά.

Δεν ξέχασε όμως αυτό που είχε συμβεί στις εξέδρες.

Ο κορυφαίος Έλληνας τενίστας έγραψε στον φακό "Red Cross", δηλαδή Ερυθρός Σταυρός, μετά την ολοκλήρωση του αγώνα και ασφαλώς εννοούσε τους ανθρώπους οι οποίοι βοήθησαν τον άνδρα που κατέρρευσε στις εξέδρες λίγο πριν τελειώσει το παιχνίδι.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cjyohfohqkax)

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cjyop3gy0zxl)