Premier League, Γουλβς - Λέστερ 2-1: Χρυσός σκόρερ ο Ποντένσε - Δείτε τα γκολ

Η Γουλβς επικράτησε με 2-1 της Λέστερ με «χρυσό» σκόρερ τον Ποντένσε στην 26η αγωνιστική της Premier League και ελπίζει για έξοδο στην Ευρώπη - Σπουδαία εμφάνιση από τον Σα

podense
Η Γουλβς συνεχίζει ακάθεκτη, επικράτησε 2-1 της Λέστερ και ανέβηκε  στην 7η θέση.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-ci13gvmbfnld)

Οι «Λύκοι» με... λυτρωτή τον Ποντένσε έφτασαν τις πέντε νίκες στα έξι τελευταία ματς και βλέπουν... Ευρώπη! Οι «λύκοι» μπήκαν δυνατά και προηγήθηκαν στο 9ο λεπτό με τον Ρούμπεν Νέβες. Ωστόσο, πριν τη λήξη του α' μέρους, η Λέστερ έφερε το ματς στα ίσα.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-ci12ksv0so61)

Ο Λούκμαν εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Ολμπράιτον και ισοφάρισε στο 41ο λεπτό. Γρήγορος ρυθμός στην επανάληψη, καλές ευκαιρίες από τις δυο ομάδες, ωστόσο ο Ντάνιελ Ποντένσε με το γκολ στο 73' έγραψε τη μοίρα του ματς, αφού διαμόρφωσε το 2-1.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-ci134qr6tnh5)

Eξαιρετικός ο Σα σε ακόμα ένα ματς, είχε μεγάλη επέμβαση στις καθυστερήσεις στη σουτάρα του Τίλεμανς.

Αναλυτικά, το πρόγραμμα της 26ης αγωνιστικής:

Σάββατο (19/2)
Γουέστ Χαμ-Νιούκαστλ 1-1 (32' Ντόουσον - 45+1' Γουίλοκ)

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-ci03pxl6etlt)

Άρσεναλ-Μπρέντφορντ 2-1 (48' Σμιθ Ρόου, 79' Σακά - 93' Νόργκααρντ)

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-ci07vwiq41ll)

Άστον Βίλα-Γουότφορντ 0-1 (78' Ντένις)

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-ci06z5j0uoox)

Κρίσταλ Πάλας-Τσέλσι 0-1 (89' Ζίγιες)

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-ci07vwj0ridt)

Λίβερπουλ-Νόριτς 3-1 (64' Μανέ, 67' Σαλάχ, 81' Ντίας - 48' Ράσιτσα)

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-ci06kgbgwmd5)

Μπράιτον-Μπέρνλι 0-3 (21' Βέγκχορστ, 40' Μπράουνχιλ, 69' Λένον)

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-ci06xf8yfjsx)

Σαουθάμπτον-Έβερτον 2-0 (52' Στ. Άρμστρονγκ, 84' Λονγκ)

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-ci073vc0ay4p)

Μάντσεστερ Σίτι-Τότεναμ 2-3 (33' Γκιουντογάν, 92' πεν. Μαχρέζ - 4' Κουλουσέφσκι, 59', 95' Κέιν)

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-ci0as41zxsex)

Κυριακή (20/2)

Λιντς-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ  2-4 (53' Ροντρίγκο, 54' Ραφίνια - 34' Μαγκουάιρ, 45'+5' Μπρούνο Φερνάντες, 70' Φρεντ, 88' Ελάνγκα)

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-ci10gynd3p01)

Γουλβς-Λέστερ 2-1 (9’ Ρούμπεν Νέβες, 66’ Ποντένσε – 41’ Λούκμαν)

Euroferry Olympia: Αγωνία για τους 12 αγνοούμενους - Σε εξέλιξη η ρυμούλκηση του πλοίου