Σέλτικ - Ρέιντζερς 3-0: Τριάρα κορυφής με Γιακουμάκη βασικό - Δείτε τα γκολ

Οι Κέλτες ήταν εντυπωσιακοι και με τον Γιακουμάκη βασικό διέλυσαν τη Ρέιντζερς εντός έδρας και βρέθηκαν στην κορυφή του πρωταθλήματος της Σκωτίας

Η Σέλτικ μετέτρεψε το ντέρμπι με τη Ρέιντζερς σε παράσταση για ένα ρόλο, διέλυσε την αιώνια αντίπαλο με 3-0 και βρέθηκε στην κορυφή της βαθμολογίας του πρωταθλήματος Σκωτίας.

Ο Γιακουμάκης ήταν βασικός και η ομάδα του με την πέμπτη διαδοχική νίκη στο πρωτάθλημα είναι στο +1 από τη Ρέιντζερς. Πρωταγωνιστής ο Χατάτε, αφού στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης με υπέροχο τελείωμα έξω από την περιοχή άνοιξε το σκορ. Στο 42' πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και στο 44΄ ο Αμπάντα διαμόρφωσε το 3-0.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι κράτησαν εύκολα το υπέρ τους σκορ και δεν απειλήθηκαν ιδιαίτερα από τη Ρέιντζερς που υπέστη μόλις τη δεύτερη ήττα στη σεζόν. Ο Γιακουμάκης έδωσε τη θέση του στον Μαεντά στο 62ο λεπτό.

Ρόπαλα, στειλιάρια, σουγιάδες και σφυριά βρήκε η ΕΛΑΣ στον σύνδεσμο που ανήκε ο δολοφόνος του 19χρονου Άλκη

Survivor: Το σχέδιο του «El professor» και στο… σπίτι της η Άσπα - Δείτε βίντεο

ΗΠΑ: Στην Αδριατική για γυμνάσια το αεροπλανοφόρο Harry S. Truman εν μέσω των εντάσεων Ρωσίας-Ουκρανίας