Super League 2, Αλμωπός Αριδαίας - Ολυμπιακός Β΄ 3-0: Τρίποντο με υπογραφή Ρόβα - Δείτε βίντεο

Ο Αλμωπός Αριδαίας επικράτησε με 3-0 του  Ολυμπιακό Β' για την 15η αγωνιστική του α' ομίλου της Super League 2 με τον Χρήστο Ρόβα να σκοράρει δις

olympiacos_b
Την ήττα με σκορ 3-0 στην Αριδαία από τον Αλμωπό γνώρισε ο Ολυμπιακός Β'.

Ο Ολυμπιακός απείλησε με σουτ του Σαπουντζή ενώ ο Στουρνάρας έδειξε τα αντανακλαστικά του σε δυο περιπτώσεις, στο 12’ σε δυνατό σουτ του Ρόβα και στο 40’ σε προβολή από κοντά. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Ρόβα στο 45’ μετά από κοντινή κεφαλιά.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-chc8xd6mgw0p-sf)

Με τον χειρότερο τρόπο ξεκίνησε για τους «ερυθρόλευκους» το δεύτερο μέρος με τον Ρόβα και πάλι να κάνει με σουτ το 2-0 στο 47’. Ο Αριέλ Ιμπαγάσα πραγματοποίησε άμεσα τρεις αλλαγές περνώντας στο παιχνίδι τους Αλγκασίμ Μπα, Βοΐλη και Λιάτσο, μετατρέποντας το σύστημα σε 4-4-2.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-chc9ij57j96x-sf)

Η μεγαλύτερη ευκαιρία για τους «ερυθρόλευκους» προκειμένου να μειώσουν, χάθηκε στο 77ο λεπτό με τον Βοΐλη να μην μπορεί να νικήσει στο τετ α τετ τον Παϊτέρη και τον Μπα στο «ριμπάουντ» να σουτάρει πάνω στα σώματα. Στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Πρίκας διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-chcaexkfv895-sf)

Αλμωπός Αριδαίας (Τυριακίδης): Παϊτέρης, Γιαλαμούδης (80′ Παρασκευάς), Σουλιώτης, Σέχου, Πρίκας, Κέρθι (83′ Ζαχαρός), Ασλαμπάλογλου, Κολλαράς, Τριανταφυλλάκης (80′ Πέττας), Ρόβας, Γιουκούδης (71′ Μπακουτσής).

Ολυμπιακός Β (Ιμπαγάσα): Στουρνάρας, Αποστολόπουλος, Σαπουντζής, Τσέλιος, Καλογερόπουλος, Κουτσίδης, Νίκολιτς, Μαρίνος (53′ Βοΐλης), Ντόη (53′ Λιάτσος), Κωστή, Πινακάς (53′ Μπα).