Premier League: Πήρε το ντέρμπι η Γουέστ Χαμ, διπλό η Λέστερ - Δείτε τα γκολ

Η Γουέστ Χαμ πήρε το λονδρέζικο ντέρμπι, καθώς επικράτησε 1-0 εντός έδρας της Τότεναμ - Σημαντικό διπλό για τη Λέστερ νίκησε 2-1 τη Μπρέντφορντ

ham
H Γουέστ Χαμ πήρε το λονδρέζικο ντέρμπι, καθώς επικράτησε 1-0 εντός έδρας της Τότεναμ. Δεύτερη διαδοχική νίκη για τα «Σφυριά» που βρέθηκαν στην 4η θέση της βαθμολογίας. Κάκιστη εμφάνιση για τους Spurs, οι οποίοι υπέστησαν την τέταρτη ήττα στο πρωτάθλημα. Oι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι, είχαν ευκαιρίες με Φορνάλς και Αντόνιο χωρίς να βρουν δίχτυα. Αντίθετα, η Τότεναμ είχε ένα χαμένο τετ α τερ με τον Σον στο 25ο λεπτό. Στην επανάληψη η Γουέστ Χαμ είχε τον απόλυτο έλεγχο και στο 72΄ο Αντόνιο διαμόρφωσε το 1-0. Αντίδραση; Καμία, μιας και η Τότεναμ δεν έκανε ούτε σουτ στην επανάληψη.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cf7qlv5okg09-sf)

Η Λέστερ με φόρα από τη νίκη κόντρα στη Γιουνάιτεντ επικράτησε 2-1 της Μπρέντφορντ εκτός έδρας και πήρε βαθμολογική ανάσα. Στο 14ο λεπτό της αναμέτρησης ο Τίλεμαν άνοιξε το σκορ για τις «Αλεπούδες», με τον Γιόργκενσεν να φέρνει το ματς στα ίσα στο 60ο λεπτό. Ωστόσο, ο Μάντισον επέστρεψε στα γκολ μετά τον Φεβρουάριο του 2021 και διαμόρφωσε το 2-1.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cf7qtipqdh49-sf)

Στο Γαλάτσι για τις εσωκομματικές εκλογές ο Μητσοτάκης: Η ΝΔ είναι κόμμα που εξελίσσεται

Η επιστολή του Νίκου Κουρή: «Είμαι βιολογικό τέκνο του Μίκη Θεοδωράκη» - Τι λέει για τη διαθήκη

Φωτογραφίες: Ο Πάνος Καμμένος ενώ τραγουδάει και χορεύει «Με προδώσαν οι φίλοι μου»