Premier League, Γουότφορντ-Λίβερπουλ 0-5: Κόκκινος οδοστρωτήρας - Δείτε τα γκολ

Χαλαρό 5-0 επί της Γουότφορντ για τη Λίβερπουλ που παραμένει στην κορυφή της Premier League, με τον Τσιμίκα να περνά αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο

Salah
Μόνη πρώτη, για την ώρα, η Λίβερπουλ, που νίκησε δίχως καμία δυσκολία με 5-0 τη Γουότφορντ εκτός έδρας, προσπερνώντας την Τσέλσι στην κορυφή της Premier League.

Glomex Player(40599w16ki4e70hs, v-cf0v99pth5mh-sf)

Μία απολαυστική μπαλιά του Σαλάχ και ένα ωραίο τελείωμα του Μανέ έφερε το 1-0 στο 9ο μόλις λεπτό, με τον Φιρμίνο να κάνει το 2-0 από κοντά στο 37’, έπειτα από εξαιρετική συνεργασίας των “reds”.

Ο Βραζιλιάνος χτύπησε ξανά για το 3-0 στο 52’ με κοντινή προσπάθεια και, δύο λεπτά αργότερα, ο Σαλάχ έκανε ένα από τα... αγαπημένα του χορευτικά από τη δεξιά πλευρά, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα για το 4-0.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Φιρμίνο, που έκανε χατ τρικ, υποχρεώνοντας τον Κλαούντιο Ρανιέρι σε άσχημο ντεμπούτο στον πάγκο των «σφηκών».

Χρόνο συμμετοχής πήρε και ο Κώστας Τσιμίκας, που αντικατέστησε στο 64ο λεπτό τον Ρόμπερτσον.