Rogers Cup: Στους «16» ο Τσιτσιπάς μετά τη νίκη του με 2-1 σετ επί του Ούγκο Ουμπέρ - Δείτε βίντεο

Ο Έλληνας τενίστας πήρε το αίμα του πίσω για την ήττα του απο τον Γάλλο στο Τόκιο - Επόμενος αντίπαλος για τον Τσιτσιπά ο νικητής του ζευγαριού  Ασλάν Καράτσεφ - Κάρεν Χατσάνοφ

τσιτσιπασ
Ο Στέφανος Τσιτσιπάς προκρίθηκε στον τρίτο γύρο του National Bank Open του Rogers Cup στο Τορόντο του Καναδά.

Ο Έλληνας Νο 3 στον κόσμο, επικράτησε με 2-1 σετ ( 6-3, 6-7(13), 6-1 σε 2 ώρες και 34 λεπτά) του Γάλλου Ούγκο Ουμπέρ και... πήρε πίσω το αίμα του για τον αποκλεισμό του στον 3ο γύρο του τουρνουά τένις των Ολυμπιακών Αγώνων στο Τόκιο.

Ο Τσιτσιπάς στους «16» της διοργάνωσης θα αντιμετωπίσει το νικητή του αγώνα μεταξύ Ασλάν Καράτσεφ και Κάρεν Χατσάνοφ.

Πυρκαγιές: Αποζημιώσεις «fast track» για τους πυρόπληκτους: Όλο το πακέτο που θα εγκριθεί στο υπουργικό συμβούλιο - Πώς θα δοθούν

Πύρινος εφιάλτης: Ιστορίες και δάκρυα στα μέτωπα της τραγωδίας

Αλγερία: Τουλάχιστον 42 οι νεκροί στις πυρκαγιές που σαρώνουν τον βορρά της χώρας - Δείτε βίντεο