Μπάγερν: Ο Λεβαντόφσκι στο 90' ξεπέρασε τον «μύθο» Γκερντ Μίλερ!

Ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι σκόραρε στο 90ό λεπτό το 41ο του γκολ στην Bundesliga και έσπασε το ρεκόρ του μύθου Γκερντ Μίλερ από τη σεζόν 1971-72

lewaanewww
Το περασμένο Σάββατο (15/5) ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι άνοιξε το σκορ για την Μπάγερν κόντρα στη Φράιμπουργκ και έφτασε τα 40 γκολ στη σεζόν, ισοφαρίζοντας το «στοιχειωμένο» ρεκόρ του Γκερντ Μίλερ. Η κατάρριψή του ήθελε υπομονή και ο Πολωνός φορ είχε την αρετή, περίμενε μέχρι το 90ό λεπτό και κατάφερε να το σπάσει!

Η Μπάγερν νίκησε 5-2 την Άουγκσμπουργκ για την τελευταία αγωνιστική της Bundesliga, αλλά το όνομα του «Λέβα» δεν βρισκόταν στον πίνακα των σκόρερ των τεσσάρων πρώτων γκολ των Βαυαρών. Τελικά κατάφερε να διαμορφώσει το τελικό σκορ στο 90ο λεπτό, πετυχαίνοντας το 41ο του γκολ σε μία (την τρέχουσα) σεζόν της πρώτης κατηγορίας του γερμανικού πρωταθλήματος!

Πλέον η επίδοση του μεγάλου Γκερντ Μίλερ - στο προηγούμενο ματς ο Λεβαντόφσκι επιφύλαξε αφιέρωση στη φανέλα του - από τη σεζόν 1971-72 έχει περάσει στην... ιστορία. Δείτε εδώ τα πρώτα 40 της τρέχουσας σεζόν από τον επίσημο λογαριασμό της Bundesliga...

Κέιν: Εκνεύρισε τον πρόεδρο της Τότεναμ με τις δηλώσεις του

Δρακωτός: «Έχουμε σχεδιάσει την οικονομική πρόταση για τον Παναθηναϊκό»

Αρνάου Φρανσέσκ: Πέθανε ο πρώην γκολκίπερ της Μπαρτσελόνα!