Η Γιώτα Μιχαλοπούλου, η άλλοτε anchorwoman του ΑΝΤ1 που παρουσίαζε το κεντρικό δελτίο ειδήσεων για χρόνια μέχρι το 2011, έκανε μια ανάρτηση για την υγεία της στο Facebook.
Η δημοσιογράφος έγραψε πριν από μερικές μέρες: «Ένας αρρύθμιστος θυρεοειδής, μερικά "πακέτα" πιο μεγάλα από τις πλάτες μου, το διαχρονικό άγχος της επιβίωσης και μία "σπασμένη" καρδιά, λίγο κόντεψαν να με στείλουν αδιάβαστη. Η καρδιά άντεξε, ο εγκέφαλος αντέχει ακόμα κι αυτός, παρά το μικρό "σημάδι" που απέκτησε, συνεπώς κουφάλα νεκροθάφτη, δεν μασάω. Σηκώθηκα ξανά».
Η δημοσίευσή της αναπαρήχθη στα media και η ίδια επανήλθε στο Facebook, ξεσπώντας για δημοσιεύματα του στιλ «πού χάθηκε η Γιώτα Μιχαλοπούλου» μιας και αυξήθηκε η επισκεψιμότητα στο προφίλ της, από όσους τη θυμούνται ως την κεντρική παρουσιάστρια στην ενημέρωση του ΑΝΤ1, προκειμένου να δουν, πώς είναι σήμερα.
Δείτε στη φωτογραφία πώς είναι σήμερα η Γιώτα Μιχαλοπούλου
Κλείσιμο
Στην επόμενη δημοσίευση που έκανε, η Γιώτα Μιχαλοπούλου έγραψε, μεταξύ άλλων: «Όσο για τις δημόσιες ποστιές, εχμ έφεραν... περισσότερους fb φίλους. Καθόλου περίεργο, αν σκεφτεί κάποιος την κλισέ ατάκα "που χάθηκε η Γιώτα Μιχαλοπούλου". Εμ, δεν χάθηκε ακόμα, αλλά δεν θα γίνει είδηση. Δεν το ήθελε, δεν την απασχολεί. Δεν υπήρξα είδηση. Και δεν θα γίνω με αφορμή την υγεία μου ή την προσωπική ζωή μου. Δεν το επιδίωξα ποτέ και δεν το επιτρέπω. Και να, πως γίνομαι ξανά ξινή».
Η δημοσιογράφος υπήρξε για αρκετά χρόνια η παρουσιάστρια του κεντρικού δελτίου ειδήσεων του ΑΝΤ1. Το 1999 μεταπήδησε από την ΕΡΤ στο κανάλι του Αμαρουσίου, όπου παρέμεινε μέχρι το 2011. Όταν αποφάσισε να σταματήσει από την παρουσίαση του ΑΝΤ1, αποχαιρέτησε το τηλεοπτικό κοινό, μέσα από το τελευταίο δελτίο ειδήσεων που παρουσίασε. Ευχήθηκε «καλή τύχη» και είπε «εις το επανιδείν».
Η MINOAN LINES προσφέρει πλέον καθημερινές προσεγγίσεις από και προς το λιμάνι του Αδάμαντα σε μόλις 3 ώρες και 50 λεπτά, συνδέοντας το νησί απευθείας με τον Πειραιά και το Ηράκλειο Κρήτης.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.