Μαύρο Ρόδο: Όσα είπαν οι πρωταγωνιστές στα παρασκήνια της σειράς - Δείτε το βίντεο
Για τους ρόλους τους μίλησαν ο Λεωνίδας Κακούρης και η Κατερίνα Μαούτσου
Ένας σφοδρός και απαγορευμένος έρωτας ζωντανεύει στη νέα δραματική σειρά του MEGA «Μαύρο Ρόδο», που κάνει πρεμιέρα τη Δευτέρα 3 Οκτωβρίου, στις 22:30. Η κάμερα της εκπομπής «Πάμε Δανάη!» βρέθηκε στα γυρίσματα της σειράς και μίλησε με κάποιους από τους πρωταγωνιστές.
Ο Λεωνίδας Κακούρης, δήλωσε για τον ρόλο του: «Υποδύομαι τον Θέμη Καστρινό, έναν επιχειρηματία της νύχτας. Ο γάμος μου περνάει κρίση, αλλά είμαι ακόμα ερωτευμένος με τη σύζυγό μου». Για τον χαρακτήρα που υποδύεται στη μεγάλη παραγωγή του MEGA, ανέφερε: «Στην αρχή είναι όλα πιο δύσκολα μέχρι να δεις ποιος είναι ο ήρωας σου. Συλλέγουμε πληροφορίες. Αυτή τη στιγμή είμαστε σε μία σκηνή από το παρελθόν. Από τις σκηνές αυτές, αλιεύουμε και εμείς στοιχεία για τους χαρακτήρες. Συνήθως, εκεί οι σεναριογράφοι μάς αποκαλύπτουν κάποια στοιχεία που δεν γνωρίζαμε και εμείς».
Η Κατερίνα Μαούτσου, είπε για τον ρόλο της στο «Μαύρο Ρόδο»: «Υποδύομαι τη Νατάσα, τη τραγουδίστρια στο νυχτερινό μαγαζί του Θέμη. Η Νατάσα έχει μία ιδιαίτερη σχέση με τον γιο του Θέμη, τον Πέτρο». Και, συνέχισε: «Η Νατάσα εκπροσωπεί ένα άλλο κομμάτι, εκείνο της νύχτας. Το σενάριο και η ιδέα μου φάνηκαν πολύ ενδιαφέροντα για αυτό και αποφάσισα να συμμετέχω στη σειρά».
Το «Μαύρο Ρόδο» βασίζεται στο ομώνυμο μυθιστόρημα της Ελένης Καπλάνη. Το σενάριο επιμελείται ο Γιώργος Κρητικός. Το εκλεκτό καστ καθοδηγεί σκηνοθετικά ο Κώστας Αναγνωστόπουλος. Ο Γιώργος Θεοφάνους υπογράφει τη μουσική επένδυση και το τραγούδι των τίτλων ερμηνεύει η Ελένη Βιτάλη.
Η MINOAN LINES προσφέρει πλέον καθημερινές προσεγγίσεις από και προς το λιμάνι του Αδάμαντα σε μόλις 3 ώρες και 50 λεπτά, συνδέοντας το νησί απευθείας με τον Πειραιά και το Ηράκλειο Κρήτης.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.