Τιτίκα Στασινοπούλου: «Ήταν σοκαριστικό το φευγιό του Νίκου Σεργιανόπουλου»
«Ήταν μια ψυχούλα και έτσι θα μείνει για πάντα μέσα μου. Αν είχε ιδιομορφίες και ποιες ήταν αυτές, εμένα δεν με αφορά καθόλου», είπε η ηθοποιός στην πρόσφατη συνέντευξή της
Πιο συγκεκριμένα, σε συνέντευξη που παραχώρησε στο περιοδικό «Λοιπόν», η Τιτίκα Στασινοπούλου ανέτρεξε στη δεκαετία που προβαλλόταν η δημοφιλής τηλεοπτική σειρά, με πρωταγωνιστή τον άτυχο ηθοποιό, ο οποίος δολοφονήθηκε το 2008.
«Είπα αμέσως το ναι στους «Δύο ξένους». Μου άρεσε πολύ το κείμενο και δεν με ένοιαζε κάτι άλλο. Ούτε το οικονομικό. Με ένοιαζε να είναι ωραία δουλειά. Δεν έβαζα ποτέ σε προτεραιότητα το οικονομικό, γιατί αν σε νοιάζει πρωτίστως αυτό, μειώνεται η αξία αυτού που κάνεις», είπε για τη σειρά και στη συνέχεια εξέφρασε την επιθυμία της ότι: «Θα ήθελα πολύ να είχαν συνεχιστεί το «Δύο ξένοι». Ήταν μια πολύ καλογραμμένη σειρά και είναι ευλογία να παίζεις τέτοια ωραία κείμενα. Όλα σε αυτή τη σειρά ήταν αρμονικά και γι’ αυτό έβγαινε ένα τόσο καλό αποτέλεσμα».
Τέλος, η ηθοποιός αναφέρθηκε στον άλλοτε συμπρωταγωνιστή της, Νίκο Σεργιανόπουλο, λέγοντας: «Ήταν ένα πολύ καλό παιδί και εξαιρετικός συνεργάτης. Συνεπέστατος, κεφάτος, μια χαρά παιδί. Σοκαριστικό το φευγιό του για όλους μας. Μια απώλεια ενός ικανού ανθρώπου και καλού παιδιού. Έχω τις καλύτερες εντυπώσεις από εκείνον. Ήταν μια ψυχούλα και έτσι θα μείνει για πάντα μέσα μου. Αν είχε ιδιομορφίες και ποιες ήταν αυτές, εμένα δεν με αφορά καθόλου. Όταν φεύγουν από την ζωή καλόψυχοι άνθρωποι, τότε πρέπει να φοράει πένθος η κοινωνία».
Δείτε βίντεο με παλαιότερες δηλώσεις της Τιτίκας Στασινοπούλου για τον Νίκο Σεργιανόπουλο
Η MINOAN LINES προσφέρει πλέον καθημερινές προσεγγίσεις από και προς το λιμάνι του Αδάμαντα σε μόλις 3 ώρες και 50 λεπτά, συνδέοντας το νησί απευθείας με τον Πειραιά και το Ηράκλειο Κρήτης.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.