Άνοιξε ξανά το χιονοδρομικό κέντρο Βόρας– Καϊμάκτσαλαν
Εχθές είχε παραμείνει κλειστό για λόγους ασφαλείας, λόγω χιονοθύελλας
Με φρέσκο χιόνι και εορταστική διάθεση άνοιξε ανήμερα των Χριστουγέννων το χιονοδρομικό κέντροΒόρας- Καϊμάκτσαλαν στο νομό Πέλλας, το οποίο χθες ήταν κλειστό για λόγους ασφαλείας, λόγω χιονοθύελλας.
«Οι καιρικές συνθήκες είναι σαφώς βελτιωμένες, το χιονοδρομικό κέντρο λειτουργεί σήμερα Χρίστούγεννα και μάλιστα έχει ήδη σημαντική επισκεψιμότητα. Σε λειτουργία είναι οι δύο από τους τέσσερις αναβατήρες καθώς και οι δύο παιδικοί» ανέφερε στο Αθηναϊκό/Μακεδονικό Πρακτορείο Ειδήσεων ο διευθυντής του κέντρου Θάνος Παναγιωτόπουλος, επισημαίνοντας ότι «ο δρόμος είναι καθαρός μέχρι το χιονοδρομικό, έχει γίνει ρίψη αλατιού, ανοιχτά είναι το σαλέ, οι σχολές του σκι και το κατάστημα εξοπλισμού».
Από το πρωί το χιονοδρομικό κέντρο υποδέχεται τους φίλους του βουνού και παρά το γεγονός ότι σήμερα «αργούν όλοι να ξυπνήσουν, έχουμε ήδη 400 επισκέπτες (11:30 π.μ.). Προσκαλούμε μικρούς και μεγάλους να περάσουμε μαζί όμορφα χιονισμένα Χριστούγεννα» σημείωσε ο κ. Παναγιωτόπουλος.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.