Ακόμη ένα περιστατικό με αδέσποτη σφαίρα προκάλεσε αναστάτωση στους κατοίκους στο Μενίδι. Η σφαίρα χτύπησε το τζάμι του 20ου Δημοτικού, όπου ευτυχώς δεν τραυματίστηκε κάποιο παιδί.
Αυτή είναι η τρίτη φορά που σφαίρες «χτυπούν» το συγκεκριμένο σχολείο στις Αχαρνές.
Ο πρόεδρος του συλλόγου του 20ου δημοτικού, Γιώργος Καχιόπουλος ανέφερε πως οι καθαρίστριες του σχολείου εντόπισαν ένα σπασμένο τζάμι κι εκεί διαπίστωσαν πως πρόκειται για σφαίρα.
Ερευνώντας τον περιβάλλοντα χώρο, βρήκαν και τον κάλυκα, ενώ σημείωσε πως πρόσφατα βρέθηκαν ξανά κάλυκες στο προαύλιο χώρο.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.