Σύγκρουση τρένων στη Λάρισα: Κηδεύεται αύριο ο 29χρονος μηχανοδηγός Δημήτρης Οικού
Στην Αλεξανδρούπολη το τελευταίο «αντίο» στον αδικοχαμένο νεαρό στη 1 το μεσημέρι της Δευτέρας - Καθόταν μπροστά στην αμαξοστοιχία με τους υπόλοιπους συναδέλφους του
Κηδεύεται αύριο στην Αλεξανδρούπολη ο αδικοχαμένος μηχανοδηγός Δημήτρης Οικού που, ενώ βρισκόταν εκτός υπηρεσίας, επέβαινε στη μοιραία επιβατική αμαξοστοιχία που συγκρούστηκε με την εμπορευματική στα Τέμπη.
Στην Αλεξανδρούπολη, αύριο Δευτέρα 6 Μαρτίου στη 1 το μεσημέρι, θα ψαλεί η νεκρώσιμος ακολουθία στον Ιερό Ναό της Αγίας Κυριακής για τον 29χρονο που βρήκε τραγικό θάνατο.
Κλείσιμο
Γονείς, συγγενείς, φίλοι και γνωστοί από ολόκληρο τον Έβρο, θα αποχαιρετήσουν τον νεαρό Δημήτρη που «χάθηκε» τόσο άδικα στη φονική σιδηροδρομική τραγωδία. Στη συνέχεια θα τον οδηγήσουν στην τελευταία του κατοικία με πολλά «γιατί;» να παραμένουν αναπάντητα, καθώς οι υπεύθυνοι δεν έκαναν όσα έπρεπε για να αποτρατεί ο θάνατος ανθρώπων από ενδεχόμενο ατύχημα πόσο μάλλον μια τραγωδία τέτοιου μεγέθους, με 57 κυρίως νέους ανθρώπους να καταλήγουν νεκροί.
Σύμφωνα με πληροφορίες του evrosnews.gr, άνθρωποι από το στενό περιβάλλον του άτυχου Δημήτρη έχουν υποστηρίξει πως -παρόλο που ήταν εκτός υπηρεσίας- εκείνος καθόταν μπροστά στην αμαξοστοιχία με τους άλλους συναδέλφους του μηχανοδηγούς και οι ελπίδες να βρεθεί ζωντανός ήταν εξαρχής ελάχιστες.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.