Ειδικότερα, 28 μεγάλα φορτηγά και περισσότεροι από 100 εργαζόμενοι του Δήμου Αθηναίων συγκεντρώνουν και μεταφέρουν τον τεράστιο όγκο κορμών και κλαδιών σε κλαδοτεμαχιστή που εγκατασταθηκε στην Ιερα Οδό.
Ο Δήμος Αθηναίων έχει φροντίσει ώστε τα υπολείμματα της κλαδοτεμάχισης να μην πάνε ως συνήθως για ταφή, αλλά για ανακύκλωση.
Η MINOAN LINES προσφέρει πλέον καθημερινές προσεγγίσεις από και προς το λιμάνι του Αδάμαντα σε μόλις 3 ώρες και 50 λεπτά, συνδέοντας το νησί απευθείας με τον Πειραιά και το Ηράκλειο Κρήτης.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.