Γέννησε την Τρίτη αλλοδαπή θετική στον κορωνοϊό από το ΚΥΤ Σάμου
Χαίρει άκρας υγείας το κοριτσάκι που γεννήθηκε, σύμφωνα τον διοικητή του Γενικού Νοσοκομείου Σάμου
Αλλοδαπή γυναίκα που βρισκόταν στο τελευταίο στάδιο της εγκυμοσύνης και διέμενε στο ΚΥΤ της Σάμου, προσήλθε στο νοσοκομείο του νησιού χθες το μεσημέρι για να γεννήσει.
Οι γιατροί της έκαναν άμεσο έλεγχο και βρέθηκε θετική στον κορωνοϊό. Αμέσως τέθηκε σε εφαρμογή το σχέδιο για τοκετό σε θετικό κρούσμα και μέσα σε 30 λεπτά διαμορφώθηκε ειδικός χώρος για να γίνει ομαλά η σχετική διαδικασία.
Ο διοικητής του Γ.Ν. Σάμου, Νίκος Στεφάνης σε ανάρτησή του στο facebook αναφέρει:
«Είμαι υπερήφανος για το Ιατρικό, το Νοσηλευτικό, το Διοικητικό και Λοιπό προσωπικό του Γ.Ν. Σάμου. Απέδειξαν ότι σήμερα μπορούμε να καταφέρουμε πολλά.
Γυναίκα στο τελευταίο στάδιο της εγκυμοσύνης προσήλθε στο νοσοκομείο μας σήμερα το μεσημέρι για να γεννήσει. Προερχόμενη από το ΚΥΤ υποβλήθηκε σε έλεγχο για covid-19.
Αμέσως τέθηκε σε εφαρμογή το σχέδιο για τοκετό με θετικό κρούσμα αφού το τεστ ήταν θετικό.
Διαμορφώθηκε ειδικός χώρος μέσα σε 30 λεπτά για να γίνει η διαδικασία του τοκετού. Ο Ιατρός, η Μαία οι βοηθοί και όλοι όσοι βρίσκονταν εκεί την συγκεκριμένη στιγμή έκαναν το καθήκον τους.
Το κοριτσάκι που γεννήθηκε χαίρει άκρας υγείας και θα υποβληθεί τις επόμενες ημέρες σε έλεγχο για covid-19».
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.