Εύβοια: Ο περιπτεράς μετρούσε μπύρες και οι νεαροί κλέφτες τον ξάφριζαν
Πάνω από 500 ευρώ του άρπαξαν από το ταμείο του περιπτέρου
Μάνος Τσαγκαράκης
Δήθεν για να αγοράσουν μπύρες πήγαν σε ένα περίπτερο στα Ψαχνά Ευβοίας δυο νεαροί Ρομά, ο ιδιοκτήτης του οποίου αναγκάστηκε να βγει έξω για να κάνει... καταμέτρηση των μπουκαλιών με τον φόβο μήπως τον κλέψουν, χωρίς να φαντάζεται ότι ένας συνεργός τους του άδειαζε το ταμείο!
Όσο οι δυο κρατούσαν απασχολημένο τον άτυχο περιπτερούχο, έδωσαν την ευκαιρία σε έναν τρίτο συνεργό τους να τρυπώσει στο περίπτερο και να αρπάξει περισσότερα από 500 ευρώ από το συρτάρι του ταμείου! Αμέσως μετά, οι δράστες έγιναν... λαγοί εγκαταλείποντας τις μπίρες και ο εμβρόντητος περιπτερούχος ενημέρωσε την Αστυνομία που ερευνά για να τους εντοπίσει.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.