Euro 2024: Το πλήρες τηλεοπτικό πρόγραμμα του τουρνουά - Πρεμιέρα στις 14 Ιουνίου, φινάλε στις 14 Ιουλίου

Euro 2024: Το πλήρες τηλεοπτικό πρόγραμμα του τουρνουά - Πρεμιέρα στις 14 Ιουνίου, φινάλε στις 14 Ιουλίου

H ΕΡΤ θα δείξει και τα 51 παιχνίδια του Euro 2024

euro_2024_xr
Αυτό το καλοκαίρι είναι η χαρά του των φίλων του αθλητισμού (Euro, Ολυμπιακοί Αγώνες) κι η αρχή γίνεται με το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου που φιλοξενείται για δεύτερη φορά στην ιστορία του θεσμού στη Γερμανία.

Από σήμερα έως και τις 14 Ιουλίου, οπότε και θα διεξαχθεί ο τελικός στο Ολυμπιακό Στάδιο του Βερολίνου, μέσα από τις συχνότητες της Δημόσιας Τηλεόρασης (κυρίως ΕΡΤ1 με… ολίγον ΕΡΤ3) θα έχουμε την ευκαιρία να παρακολουθήσουμε και τις 51 αναμετρήσεις που θα αναδείξουν τη νέα πρωταθλήτρια Ευρώπης.

Αναλυτικά το τηλεοπτικό πρόγραμμα του Euro 2024


Παρασκευή 14 Ιουνίου
22:00 Γερμανία – Σκωτία, ΕΡΤ1

Σάββατο 15 Ιουνίου
16:00 Ουγγαρία – Ελβετία, ΕΡΤ1
Κλείσιμο
19:00 Ισπανία – Κροατία, ΕΡΤ1
22:00 Ιταλία – Αλβανία, ΕΡΤ1

Κυριακή 16 Ιουνίου
16:00 Πολωνία – Ολλανδία, ΕΡΤ1
19:00 Σλοβενία – Δανία, ΕΡΤ1
22:00 Σερβία – Αγγλία, ΕΡΤ1

Δευτέρα 17 Ιουνίου
16:00 Ρουμανία – Ουκρανία, ΕΡΤ1
19:00 Βέλγιο – Σλοβακία, ΕΡΤ1
22:00 Αυστρία – Γαλλία, ΕΡΤ1

Τρίτη 18 Ιουνίου
19:00 Τουρκία – Γεωργία, ΕΡΤ1
22:00 Πορτογαλία – Τσεχία, ΕΡΤ1

Τετάρτη 19 Ιουνίου
16:00 Κροατία – Αλβανία, ΕΡΤ1
19:00 Γερμανία – Ουγγαρία, ΕΡΤ1
22:00 Σκωτία – Ελβετία, ΕΡΤ1

Πέμπτη 20 Ιουνίου
16:00 Σλοβενία – Σερβία, ΕΡΤ1
19:00 Δανία – Αγγλία, ΕΡΤ1
22:00 Ισπανία – Ιταλία, ΕΡΤ1

Παρασκευή 21 Ιουνίου
16:00 Σλοβακία – Ουκρανία, ΕΡΤ1
19:00 Πολωνία – Αυστρία, ΕΡΤ1
22:00 Ολλανδία – Γαλλία, ΕΡΤ1

Σάββατο 22 Ιουνίου
16:00 Γεωργία – Τσεχία, ΕΡΤ1
19:00 Τουρκία – Πορτογαλία, ΕΡΤ1
22:00 Βέλγιο – Ρουμανία, ΕΡΤ1

Κυριακή 23 Ιουνίου
22:00 Ελβετία – Γερμανία, ΕΡΤ1
22:00 Σκωτία – Ουγγαρία, ΕΡΤ3

Δευτέρα 24 Ιουνίου
22:00 Κροατία – Ιταλία, ΕΡΤ1
22:00 Αλβανία – Ισπανία, ΕΡΤ3

Τρίτη 25 Ιουνίου
19:00 Γαλλία – Πολωνία, ΕΡΤ1
19:00 Ολλανδία – Αυστρία, ΕΡΤ3
22:00 Αγγλία – Σλοβενία, ΕΡΤ1
22:00 Δανία – Σερβία, ΕΡΤ3

Τετάρτη 26 Ιουνίου
19:00 Ουκρανία – Βέλγιο, ΕΡΤ1
19:00 Σλοβακία – Ρουμανία, ΕΡΤ3
22:00 Γεωργία – Πορτογαλία, ΕΡΤ1
22:00 Τσεχία – Τουρκία, ΕΡΤ3

Σάββατο 29 Ιουνίου
19:00 Φάση των «16»: 2Α – 2Β, ΕΡΤ1
22:00 Φάση των «16»: 1Α – 2Γ ΕΡΤ1

Κυριακή 30 Ιουνίου
19:00 – 21:00 Φάση των «16»: 1Γ – 3Δ/Ε/ΣΤ, ΕΡΤ1
22:00 Φάση των «16»: 1Β – 3Α/Δ/Ε/ΣΤ, ΕΡΤ1

Δευτέρα 1 Ιουλίου
19:00 Φάση των «16»: 2Δ – 2Ε, ΕΡΤ1
22:00 Φάση των «16»: 1ΣΤ – 3Α/Β/Γ, ΕΡΤ1

Τρίτη 2 Ιουλίου
19:00 Φάση των «16»: 1Ε – 3Α/Β/Γ/Δ, ΕΡΤ1
22:00 Φάση των «16»: 1Δ – 2ΣΤ, ΕΡΤ1

Παρασκευή 5 Ιουλίου
19:00 Προημιτελικά, ΕΡΤ1
22:00 Προημιτελικά, ΕΡΤ1

Σάββατο 6 Ιουλίου
19:00 Προημιτελικά, ΕΡΤ1
22:00 Προημιτελικά ΕΡΤ1

Τρίτη 9 Ιουλίου
22:00 Ημιτελικός, ΕΡΤ1

Τετάρτη 10 Ιουλίου
22:00 Ημιτελικός, ΕΡΤ1

Κυριακή 14 Ιουλίου
22:00 Τελικός, ΕΡΤ1
Ακολουθήστε το protothema.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις

Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο Protothema.gr

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Ειδήσεις Δημοφιλή Σχολιασμένα
ΔΕΙΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ

BEST OF NETWORK