Μεγάλη επιτυχία σημειώνει το εορταστικού μιούζικαλ «Scrooge & Ghosts and Rock ‘n’ Roll», με πρωταγωνιστή τονΠάνο Μουζουράκηκαι τη συμμετοχή πολλών ακόμη δημοφιλών καλλιτεχνών, που παρουσιάζεται στο Christmas Theater. Η αυξημένη προσέλευση του κοινού οδήγησε στην απόφαση να προστεθεί μία επιπλέον παράσταση η οποία θα πραγματοποιηθεί στις 6 Ιανουαρίου, στις 17.00.
Ο Σκρουτζ, ο αγαπημένος χαρακτήρας του Ντίκενς, είναι ένας ξιπασμένος, παρηκμασμένος και δύστροπος αστέρας της μουσικής. Την παραμονή των Χριστουγέννων δέχεται την επίσκεψη φαντασμάτων νεκρών αστέρων της παγκόσμιας μουσικής σκηνής: Elvis Presley, Maria Callas, Amy Winehouse, Freddie Mercury, Michael Jackson, Tina Turner, Beethoven και Bob Marley που θέλουν να τον προειδοποιήσουν πως, εάν δεν αλλάξει τη στάση του απέναντι στους συνανθρώπους του, σύντομα θα περάσει και αυτός στην ιστορία ως ένας ακόμη αδικοχαμένος αστέρας. Στη διαδρομή που θα του επιβληθεί από το παρελθόν έως το μέλλον, θα συναντηθεί με τους ανθρώπους που τον διαμόρφωσαν μουσικά αλλά και ως προσωπικότητα, θα γνωρίσει ουσιαστικότερα τους οικείους του και θα αξιολογήσει με διαφορετικό τρόπο τις προτεραιότητές του στη μουσική αλλά και στην ίδια του τη ζωή.
Κλείσιμο
Τη σκηνοθεσία της παράστασης – φαινόμενο υπογράφει ο Χρήστος Σουγάρης, τη μουσική ο Στέφανος Κορκολής, τους στίχους ο Γεράσιμος Ευαγγελάτος και τις χορογραφίες Φωκάς Ευαγγελινός.
Τον Πάνο Μουζουράκη, ο οποίος ερμηνεύει τον ρόλο του Σκρουτζ, πλαισιώνουν o Θοδωρής Μαραντίνης ως Έλβις, οι Ρούλα Πατεράκη, Μαρίνα Καλογήρου, Ματθίλδη Μαγγίρα, Ίαν Στρατής, Ίντρα Κέην, Shaya Hansen, Θανάσης Δόβρης, Στέφανος Μουαγκιέ, Μαρίζα Τσάρη, Adrian Frieling, Φοίβος Παπακώστας, Θέμης Θεοχάρογλου, Ηλέκτρα Σαρρή, Θεόβη Στύλλου, Τζώρτζης Παπαδόπουλος, Ζαχαρίας Γουέλα, Σόνια Καλαϊτζίδου, Ντένια Ψυλλιά, Ισιδώρα Δωροπούλου, Γιώργος Ντάβος, η φετινή νικήτρια του The Voice Μαρία Σακελλάρη και η διεθνούς φήμης μέτζο σοπράνο Ειρήνη Καράγιαννη ενώ special guest ο Tenorman των Opera Chaotique.
Κατά τη διάρκεια αυτών των χρόνων επιβεβαιώνει την ηγετική της θέση στο κλάδο με θετικούς δείκτες ανάπτυξης και πλέον προχωρά στην υλοποίηση ενός ισχυρού πλάνου επενδύσεων
Μέσω του NBG Business Seeds, η Τράπεζα είναι δίπλα στις επιχειρήσεις, σε κάθε βήμα, προσφέροντας όχι μόνο χρηματοδότηση, αλλά και την απαραίτητη υποστήριξη, εργαλεία και δικτύωση.