Βίντεο: Νίκη της Ρεάλ επί της Μπάγερν με γκολάρα Ντανίλο

Χάρις σε πανέμορφο τέρμα του Ντανίλο, η Ρεάλ επικράτησε 1-0 της Μπάγερν Μονάχου στο πλαίσιο του International Champions Cup

Ρεάλ και Μπάγερν Μονάχου είχαν από ένα καλό ημίχρονο στη μεταξύ τους φιλική αναμέτρηση, με τους Γερμανούς να υπερτερούν στο πρώτο μέρος και τους Ισπανούς στο δεύτερος, αλλά στο τέλος χαμογέλασε η πρωταθλήτρια Ευρώπης (1-0).

Η ομάδα του Ζινεντίν Ζιντάν νίκησε χάρις στο εξαιρετικό γκολ του Ντανίλο που έκανε ωραία κίνηση έξω από την περιοχή, συνέκλινε και με άπιαστο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα στο 79ο λεπτό.

Πηγή: sport-fm.gr