Ξάνθη-Πανιώνιος 2-0: Χτίζει σερί με Γέντριτσεκ

Ο Σλοβάκος επιθετικός χτύπησε δύο φορές (23', 65') η Ξάνθη κέρδισε τον Πανιώνιο και τον προσπέρασε στη βαθμολογία φτάνοντας στην 5η θέση - Με 10 ολοκλήρωσε το ματς ο Πανιώνιος  λόγω αποβολής του Οικονόμου

Ανοικτό παιχνίδι στα Πηγάδια της Ξάνθης με τον Πανιώνιο να ξεκινά καλύτερα το ματς, αλλά η Ξάνθη ισορρόπησε μετά το 15' και στο 23' άνοιξε το σκορ όταν ο Γέντριτσεκ νίκησε με ωραίο σουτ τον Κότνικ.

Στο β' ημίχρονο ο Πανιώνιος μπήκε με σκοπό να πιέσει για την ισοφάριση, είχε κάποιες ευκαιρίες, αλλά στο 65' ο Γέντριτσεκ στην πρώτη τελική της Ξάνθης στο β' ημίχρονο πέτυχε το 2-0!

Ξάνθη (Μίλαν Ράσταβατς): Ζίβκοβιτς, Μπαξεβανίδης, Φλίσκας, Σβαρνας, Κασάδο, Μεχία, Ντε Λούκας, Λουσέρο, Μπρίτο, Κίκε, Γέντρισεκ.
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Γκαραβέλης, Π. Ορφανίδης, Κάστρο, Σιλά, Ρότσε, Φασίδης, Μελιόπουλος.
Πανιώνιος (Μιχάλης Γρηγορίου): Κότνικ, Βλάχος, Μπανανά, Οικονόμου, Χατζισάφι, Κόρμπος, Σαββίδης, Μασούντ, Λάμπρου, Σπιριντόνοβιτς, Μασούρας.
Στον πάγκο των "κυανέρυθρων": Μπαντής, Κάργας, Παπαγεωργίου, Σαραμαντας, Γκιοάτα, Ταποκό, Γλυνός.