Κύπελλο Αγγλίας, Σαουθάμπτον - Μάντσεστερ Σίτι 1-4: Χαλαρά στα ημιτελικά - Δείτε τα γκολ

Η Μάντσεστερ Σίτι διέλυσε με 4-1 την Σαουθάμπτον στο Σεντ Μέρις και βρέθηκε εύκολα στα ημιτελικά του Κυπέλλου Αγγλίας

Η Σίτι συνεχίζει ακάθεκτη, διέλυσε με 4-1 τη Σαουθάμπτον εκτός έδρας και βρέθηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου Αγγλίας.

Οι γηπεδούχοι είχαν την πρώτη καλή ευκαιρία με το δοκάρι του Άρμστρονγκ, ωστόσο οι «Πολίτες» ήταν αυτοί που βρήκαν δίχτυα. Ο Ζεσούς τσίμπησε τη μπάλα και στο 12ο λεπτό o Στέρλινγκ πέτυχε το 1-0.

Ωστόσο, στις καθυστερήσεις, ο Ελιονούσι έφυγε στην πλάτη της άμυνας, έκανε το γύρισμα και η μπάλα κόντραρε στον Λαπόρτ για να καταλήξει στα δίχτυα για το 1-1.

Oι φιλοξενούμενοι ήταν εξαιρετικοί στην επανάληψη και πήραν το εισιτήριο.

Στο 61' ο Ζεσούς κέρδισε πέναλτι και ο Ντε Μπρόινε πέτυχε το 2-1. Στο 75' με το εκπληκτικό αριστερό σουτ του Φόντεν ήρθε το 3-1, ενώ το τελικό 4-1 διαμόρφωσε με ωραία ενέργεια ο Μαχρέζ.

Πόλεμος στην Ουκρανία: Νέα επικίνδυνη τροπή με «χορό» πυραύλων – Ο Ζελένσκι προειδοποιεί τη Ρωσία με απώλειες

Πόλεμος στην Ουκρανία - ΗΠΑ: Βάζουν δύσκολα διλήμματα, όσο η Τουρκία «παίζει» με τη Ρωσία

Καιρός: «Παγώνει» η χώρα με χιόνια μέχρι και στο κέντρο της Αθήνας - Πού θα «χτυπήσει» η βαρυχειμωνιά