PROTOTHEMA

Πολιτική

Δεν μετανιώνει για το «Άκου Φασιστάκο»

Ραχήλ Μακρή εναντίον Άδωνι μέρος 2ο: «Είναι γελοίος και ανθρωπάκι»

Ραχήλ Μακρή εναντίον Άδωνι μέρος 2ο: «Είναι γελοίος και ανθρωπάκι»
ΕκτύπωσηΑποστολήΜέγεθος κειμένου 
  • Instagram
  • Επιλέξτε  τόπο κοινωνικής δικτύωσης για να μοιραστείτε την είδηση
Προσθήκη σχολίου

Η βουλευτής των ΑΝ.ΕΛ. ρίχνει λάδι στην ... κόντρα με τον υπουργό Υγείας και επιτείθεται εναντίον του με νέους, απαξιωτικούς χαρακτηρισμούς

Όχι μόνο δεν μετάνιωσε για το «Άκου φασιστάκο», αλλά τράβηξε ακόμα περισσότερο το σκοινί της αντιπαράθεσης η κυρία Ραχήλ Μακρή αποκαλώντας τον υπουργό Υγείας «ανθρωπάκο» και «γελοίο».

Όπως μάλιστα διευκρίνισε στην πρωινή εκπομπή του ΑΝΤ1 το «Άκου φασιστάκο» είναι μια παράφραση από τον τίτλο του βιβλίου «Άκου ανθρωπάκο» του Αυστριακού ψυχαναλυτή Βίλχελμ Ράιχ που όπως τόνισε η κυρία Μακρή ήταν και μαθητής του Φρόϊντ και είχε φυλακιστεί για τις ιδέες του.

«Δεν μετάνιωσα καθόλου για τον χαρακτηρισμό, το εννοώ, ήταν η απάντηση μου σε έναν άνθρωπο που είναι γελοίος και ανθρωπάκι» είπε χαρακτηριστικά για τον Άδωνι Γεωργιάδη και προσέθεσε ότι είναι μια «φασιστοειδής προσωπικότητα».

Στην ίδια εκπομπή έγινε και χαμός μεταξύ της κ. Μακρή και του βουλευτή της ΝΔ, Ιορδάνη Τζαμτζή, όταν ο τελευταίος αναφερόμενος στην πολιτική της ΝΔ είπε: «Εμείς την υλοποιούμε την πρότασή μας, αν δεν σας αρέσει... ξύδι».
Και στη συνέχεια διαβάστε τι ακολούθησε:
Μακρή: Εμένα αν μου αρέσει;... Ρωτήστε τον ελληνικό λαό αν τολμάτε να πάτε στην περιφέρειά σας, να κάνετε μια βόλτα στη λαϊκή αγορά και μετά ελάτε να μου πείτε εμένα ξύδι...
Με τη Τζάγκουαρ κυκλοφορείτε όταν πεινάει ο κόσμος που σας ψηφίζει. Με τη Τζάγκουαρ και τα σπίτια που έχετε φτιάξει και δεν έχετε ούτε ένα ένσημο στη ζωή σας. Μόνο από κουμπαριές γίνατε αυτό που γίνατε. Απ' τις κουμπαριές με τον κ. Μεϊμαράκη. Πάρτε λοιπόν τη Τζάγκουαρ και κάντε καμιά βόλτα και αφήστε τους υπόλοιπους.
- Τζάγκουαρ δεν έχω κυρά μου εγώ...

Δείτε το απόσπασμα για τον Αδωνι Γεωργιάδη από την εκπομή του ΑΝΤ1


Γιώργος12/11/201322:35

και μετά μας χάλαγε η Χρυσή Αυγή.... ουστ από'δω ρε γελοίοι

Απάντηση
άνετα και την Χ.Α ανταγωνίζονται....12/11/201321:42

υψηλό επίπεδο που θα το ζήλευαν και οι συνάδελφοί της Χ.Α διαθέτουν αρκετοί εκ των 300 όπως βλέπουμε..... Αλλη μια φορά ακούγεται μεστός λόγος, γεμάτος "επιχειρήματα", αντάξιος του θεσμού που εκπροσωπούν !!!!!! Εύγε. Εξαιρετικά διδακτικό για τους νέους ώστε να σέβονται τους βουλευτές. Προσωπικά μου αρέσει στα μπινελίκια πιό πολύ ο Στάθης Ψάλτης, αν βάλει υποψηφιότητα αυτόν θα ψηφίσω που είναι original ηθοποιός.

Απάντηση
Σαράντης12/11/201320:31

Καλά σας τα είπε ρεεεεεε.Έχετε ρημάξει το κράτος αθεόφοβοι!!!!

Απάντηση
Ροζα Αναγνωστου12/11/201320:15

Τετοιος λαος ειμαστε! Κατι σαν και αυτες εκλεγουμε!

Απάντηση
xrhstaras12/11/201320:03

κυρια μακρη,εαν διαβαζετε ποτε σχολια στο ιντερνετ διαβαστε και αυτο....στο hollywwod θα ελεγαν look who's talking.τιποτα αλλο δεν σου λεω.τιποτα.σας εχουμε βαρεθει ολους και ακομη περισσοτερο τον λαικισμο.φθανει!θα φατε ξυλο καμια ωρα...θελουμε ουσια...εργο,δουλεια και μουγκα τιποτα αλλο.σας βαρεθηκε ο κοσμος με τους θεατρινισμους πανω σε καγκελα παραθυρακια κλπ.εως εδω !!!φθανει..!ααα και μιας και ρωταγες που ναι ο εισαγγελεας του αρειου παγου...γελασε και καθε πικραμενος..που να ναι δηλαδη...σπιτι του ειναι..!που να ναι δλδ ...;εκει που θες εσυ..; αντε μανα μου να χαρεις οτι αγαπας...αιντε !

Απάντηση
The Other12/11/201319:55

I'm not quite sure about other nations, but Greeks definitelly deserve what they got.

Απάντηση
τικτακ12/11/201319:37

Πέστα Ραχηλ!!! Πεστα να τα ακούσουν τα κουφά και τυφλά σάλια εδω μέσα!!!

Απάντηση
Benj12/11/201317:35

Κι ομως, καποιοι την ψηφισαν....τετοιοι που ειμαστε τετοια αξιζουμε...

Απάντηση
ΜΝΗΜΗ12/11/201317:21

Δεν ειμαι ψηφοφορος του Γεωργιαδη ουτε θα τον ψηφισω ποτε.Δεν ανταποκρινεται ποανω απο ολα στην ....αισθητικη μου.Να μην ξεχναμε ομως οτι ο τυπος ειναι αντρας.Οτι πιστευει το κανει κ το υπερασπιζεται.Ειναι και δουλευταρας.Ο προεδρος και οι συντροφοι της κυριας ηταν στην ΝΔ εφυγαν αλλα εμειναν βουλευτες.Το Ανθρωπακι που λεει ομως οταν δεν συμφωνισε με το κομμα του,εδωσε και την εδρα του και εφυγε Κυριος.Δεν εκατσε στη καρεκλα.Ποσοι το εχουν κανει αυτο?Δευτερο δεν διοριστηκε στο δημοσιο σαν την κυρια.Δεν εχει χρεωσει δηλαδη το δημνοσιο ουτε ευρω για την παρτυ του και οταν μπορουσε τα αφησε.

Απάντηση