Ντεμπούτο με ήττα για τον Νίνη

Με ήττα συνδυάστηκε το ντεμπούτο του Σωτήρη Νίνη στη Σαρλερουά, που ηττήθηκε με ανατροπή και 2-1 από την Άντερλεχτ στην 23η αγωνιστική της Jupiler League

Για τριάντα λεπτά αγωνίστηκε ο Σωτήρης Νίνης στο ντέρμπι της Σαρλεουρά στην έδρα της Άντερλεχτ για την 23η αγωνιστική της Jupiler League.

Ο πρώην άσος του Παναθηναϊκού μπήκε ως αλλαγή στο 60’ στην θέση του Εντονγκάλα, όμως δεν κατάφερε να αλλάξει τα δεδομένα για την ομάδα του που βρισκόταν ήδη πίσω στο σκορ, παρότι προηγήθηκε.

Στο δεύτερο μόλις λεπτό ο Πέρμπετ άνοιξε το σκορ, όμως στην αμέσως επόμενη φάση ο Μπέιμπι ισοφάρισε με αυτογκόλ, ενώ ο Οκάκα στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου διαμόρφωσε το τελικό 2-1.