PROTOTHEMA

Κόσμος

Γενοκτονία χωρίς τέλος

Σπαρακτικό βίντεο από τη Συρία: Μητέρα αποχαιρετά το νεκρό παιδί της

Σπαρακτικό βίντεο από τη Συρία: Μητέρα αποχαιρετά το νεκρό παιδί της
ΕκτύπωσηΑποστολήΜέγεθος κειμένου 
  • Επιλέξτε  τόπο κοινωνικής δικτύωσης για να μοιραστείτε την είδηση
Προσθήκη σχολίου

Πρωτοφανές μακελειό με εκατοντάδες νεκρούς στη Συρία

Σoκ προκαλούν οι φωτογραφίες και τα βίντεο παιδιών που κείτονται νεκρά μετά τη χρήση ρουκετών με νευροτοξικά αέρια κατα τη διάρκεια σφοδρού βομβαρδισμού σε ελεγχόμενα από τους αντάρτες προάστια της Δαμασκού τα ξημερώματα της Τετάρτης.



Ένα νέο βίντεο που έρχεται στη δημοσιότητα καταδεικνύει με τον πιο σκληρό τρόπο τη σφαγή εκατοντάδων αμάχων στη Συρία. Μία μητέρα αποχαιρετά το νεκρό παιδί της κρατώντας το στην αγκαλιά της για τελευταία φορά.

Στη συνέχεια αποφασίζει να το αφήσει δίπλα στα άλλα νεκρά παιδιά σκεπάζοντάς το με ένα σεντόνι.


Ανώνυμος23/08/201316:04

Ολα φρικτά είναι. Και οι προβοκάτσιες και οι αποκεφαλισμοί από τους ισλαμοφασίστες που τα αναρτούν στο youtube και καμαρώνουν

Απάντηση
Θάνος23/08/201315:13

@ PasxosC. Όταν ο άνθρωπος δεν έχει γνώση της ζωντανής παρουσίας και δεν γνωρίζει την αγάπη που αυτή μεταδίδει καθώς και η ημιμάθεια του Λόγου Του (την Αγία Γραφή) έχει αποτέλεσμα την κτηνωδία που κρύβει μέσα του ο άνθρωπος μέσω της αυτοδικαίωσης, δίχως όρια και τύψεις στις ξεπεσμένες πράξεις του. υπάρχει ο Πατέρας Θεός που το κίνητρο Του είναι πάντα η Θεία Φροντίδα και Αγάπη, αλλά υπάρχει και ο Σατανάς, ανθρωποκτόνος, πατέρας του ψεύδους και παραπλάνησης.. όποιος έχει την ελπίδα του σε Αυτόν, καθαρίζεται και αγωνίζεται με τη χάρη Του να εισέλθει πλουσίως στην Αιώνια Ζωή που υποσχόμενος αποκάλυψε δια του Υιού Του!!!

Απάντηση
Kostas-Sparti23/08/201314:01

To 39 οι κορυφαιοι της προβοκατσιας εδρασαν με θυμα την Πολωνια.Τα πυρηνικα του Σανταμ ποτε δεν τα ειδαμε.Ο ολμος που επεσε στο παζαρι του Σαραγεβο ηταν απο μουσουλμανους οπως μαθαμε και με τον πιο επεισημο τροπο χθες....Και ποσα αλλα παραδειγματα ρε παιδια?Ποσα?Και παντα τα θυματα αθωοι.Η μανα χανει το παιδι και το παιδι τη μανα...

Απάντηση
Tzigger23/08/201313:57

Ότι σας πεί το CNN και το BBC, δάγκες. Αυτοί ξέρουν ! Έρμοι...

Απάντηση
Χάρης23/08/201313:20

Ο έλ--------λοινας ξέρει: Δεν φταίει ο Ασεπντ φταίνε μόνο οι ταλιμπαν. Είναι σαν να λέει ο Κάμερον κι ο Ομπάμα: δε φταιει ο πάγκαλος οι γιδοβοσκοί της αιλλαδίτσας που δεν εκτυπώνουν αποδείξεις πληρωμής ουτε για πώληση οικίας. Δως τους ενα δανειο το 2008 με επιτόκιο του 1942 ετσι να ιδρώσουν λίγο να πηδήξει και απο κανα μπαλκόνι ο αλήτης να γλυτώσουμε. Ετσι ακριβώς μιλάει κι ο αιληνούλης που τρώει ακόμα μεσοπολεμικό τραχανά αλλα κατα τ αλλα τα ξέρει όλα και ταλιμπαν ( εκτός ελλάδας ) και συνωμοσίες και δικτατορίες καθ ασάντ και παπα ευαγγέλιο. Όλα τα ξέρει ο τσάκαλος!

Απάντηση
ΡΕΠΡΟΒΟΣ23/08/201312:54

O,TI ΣΑΣ ΠΑΣΑΡΟΥΝ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΚΑΝΑΛΙΑ , Ο,ΤΙ ΣΑΣ ΔΕΙΞΟΥΝ ΣΕ ΕΙΚΟΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΜΦΙΣΒΗΤΤΑ ...ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΑΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΕΙΚΟΝΕΣ ΚΑΙ Η ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΗ ΔΥΣΗ ΚΑΙ Η ΑΜΕΡΙΚΗ ΔΕΝ ΑΠΟΔΕΧΟΝΤΑΙ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΗΣ...ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΖΗΣΕ Η ΜΑΝΑ ΚΑΙ ΠΕΘΑΝΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΡΙΑΣ ΑΞΙΟΝ ...ΑΦΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΟΤΙ ΤΑ ΤΟΞΙΚΑ ΕΠΕΣΑΝ ΣΤΙΣ 3 ΤΟ ΠΡΩΙ ΔΕΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΝ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΣΠΙΤΙ ! ΒΑΛΤΕ ΤΗΝ ΡΗΜΑΔΑ ΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ ΣΑΣ ...ΑΠΛΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΗΣ ΡΩΜΑΙΚΗΣ ΚΥΡΙΑΡΧΙΑΣ 146 π.Χ ...ΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΝΑ ΠΕΣΟΥΝ ΧΗΜΙΚΑ ; ΟΙ ΗΠΑ, ΝΑΤΟ, ΤΟΥΡΚΙΑ , ΣΑΟΥΔΑΡΑΒΕΣ ...ΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΝΑ ΟΔΗΓΗΘΕΙ Η ΚΟΙΝΗ ΓΝΩΜΗ ΣΕ ΣΥΜΠΑΘΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΑΧΑΜΠΑΡΗΔΕΣ ; ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΜΜΑΧΟΙ ΤΟΥΣ ...ΗΠΑ , ΙΣΡΑΗΛ, ΤΟΥΡΚΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΜΕΙΡΑΚΙΑ ....ΠΟΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΝΑ ΗΤΤΗΘΕΙ Ο ΑΣΑΝΤ...ΟΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ...ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ ΘΑ ΜΠΟΥΚΑΡΑΝ ΜΕΣΑΣ ΑΦΟΥ ΑΡΓΑ Ή ΓΡΗΓΟΡΑ ΟΙ ΑΛΑΧΑΜΠΑΡΗΔΕΣ ΘΑ ΕΧΑΝΑΝ ...ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΖΟΝΤΑΣ ΜΙΑ ΠΡΟΒΟΚΑΤΣΙΑ ΟΛΚΗΣ ...ΤΟΥΣ ΡΩΣΟΥΣ ΠΟΥ ΕΠΙΣΗΜΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΗΕ ΕΙΠΑΝΕ ΟΤΙ ΟΙ ΔΟΡΥΦΟΡΟΙ ΤΟΥΣ ΚΑΤΕΓΡΑΨΑΝ ΟΤΙ ΟΙ ΔΥΟ ΠΥΡΑΥΛΟΙ ΕΦΥΓΑΝ ΑΠΟ ΘΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΑΛΑΧΜΠΑΡΗΔΩΝ ...ΤΟΥΣ ΘΕΩΡΟΥΜΕ ΓΡΑΦΙΚΟΥΣ , ΠΡΟΚΑΤΕΙΛΗΜΜΕΝΟΥΣ, ΕΧΘΡΟΥΣ ΤΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑΣ , ΤΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ ,ΨΕΥΤΕΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑΣΚΕΥΣΑΝ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΣΥΜΠΑΘΟΥΝ ΤΟΝ ΑΣΑΝΤ...ΕΝΩ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΑΙΝΙΑ ΕΦΤΙΑΞΑΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΞΕΚΙΝΑ ΕΝΑΣ ΨΕΥΤΙΚΟΣ ΠΟΛΕΜΟΣ ...ΑΠΟ ΤΟ ΧΟΛΙΓΟΥΝΤ...ΤΟΥΣ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΑΝΑΦΑΝΔΟΝ ...ΤΟΣΟΥΣ ΠΟΛΕΜΟΥΣ ΜΕ ΠΡΟΒΟΚΑΤΣΙΕΣ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ...ΔΙΔΑΞΕ Ο ΓΚΑΙΜΠΕΛΣ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΗ ΔΥΣΗ ..ΟΥΚ ΟΛΙΓΑ ...ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΟΥΝ Ο,ΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ...ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΑΔΕΛΦΟΙ...ΚΙΑ ΑΦΙΕΡΩΝΩ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΤΟ ΣΥΝΘΗΜΑ ΤΟΥ ΧΑΡΥ ΚΛΥΝ ....ΚΑΙ ΚΛΑΜΑ Η ΚΥΡΙΑ ....

Απάντηση
STELIOS23/08/201312:49

ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΣΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΕΚΑΝΕ Κ ΟΧΙ ΟΤΙ ΧΑΘΗΚΑΝ Κ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΝΑ ΧΑΝΟΝΤΑΙ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΙΑ Κ ΜΕΓΑΛΟΙ. ΞΕΚΟΛΛΑΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΕ ΤΙΣ ΣΥΝΟΜΩΣΙΕΣ Κ ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΕΧΟΥΝ. ΕΛΕΟΣ ΡΕ.ΞΥΠΝΑΤΕ

Απάντηση
Φίλοι Σαμαρα23/08/201312:38

Μπράβο Δημήτρη

Απάντηση
ΔΗΜΗΤΡΗΣ23/08/201312:06

Εάν δέν τό δώ μέ τά μάτια μου καί δέν ακούσω μέ τά αυτιά μου τόν Άσσαντ νά δίνει διαταγή γιά τήν επίθεση, θά εξακολουθώ νά θεωρώ τούς Ταλιμπάν , τήν Άλ Κάιντα καί τούς συμμάχους των Τούρκους καί Αλβανούς υπεύθυνους γιά τήν επίθεση εναντίον αμάχων. Έτσι ακριβως όπως τό έκαναν στό Σεράγεβο, όπου σκότωσαν εκατιοντάδες συμπατριώτες των, καί μέ τήν καθοριστική βοήθεια τών Διεθνών Μέσων Ενημέρωσης επέρριψαν τό έγκλημα στούς Σέρβους.

Απάντηση
MADE IN FRANCE23/08/201312:02

Άλλος ένας εμφύλιος made in France.

Απάντηση