PROTOTHEMA

Πολιτική

«Χτύπησε» μέσω Facebook

Βίντεο: Δείτε τη σφοδρή επίθεση της Κωνσταντοπούλου στον Τσίπρα

Βίντεο: Δείτε τη σφοδρή επίθεση της Κωνσταντοπούλου στον Τσίπρα

«Η εγκληματική κυβέρνηση της ρεμούλας και της απατεωνιάς» - Έτσι θα μιλάμε από δω και πέρα, ενημερώνει τους φίλους της η επικεφαλής της «Πλεύσης Ελευθερίας»

Μύδρους κατά του πρωθυπουργού, Αλέξη Τσίπρα, εξαπέλυσε μέσω βίντεο που «ανέβασε» στον προσωπικό της λογαριασμό στο facebook, η Ζωή Κωνσταντοπούλου.


Στο βίντεο η επικεφαλής της «Πλεύσης Ελευθερίας» ενημέρώνει τους χρήστες του διαδικτύου ότι «έτσι θα μιλάμε από δω και πέρα», αφιερώνει στον Αλέξη Τσίπρα το πρώτο της βίντεο και καλεί το κοινό να καταθέσει τη δική του άποψη.

«Μιλάει για εμένα ο κ. Τσίπρας. Με αποκάλεσε πολιτική ακόλουθο των ολιγαρχών, επειδή υπερασπίζομαι τα σπίτια των πολιτών(...) Μιλάει για εμένα ο κ. Τσίπρας. Που άφησα την καρέκλα και την εξουσία στην οποία ο ίδιος γαντζώθηκε (…) για να μπορώ να κυκλοφορώ ανάμεσά σας αντί να κρύβομαι πίσω από κλούβες όπως εκείνος που ξεπουλάει και διαλύει τη χώρα μου», αναφέρει η Ζωή Κωνσταντοπούλου.

Ταυτόχρονα χαρακτηρίζει την κυβέρνηση Τσίπρα «υπάλληλο των δανειστών», τον κατηγορεί για «εξυπηρετήσεις φίλων και συγγενικών του προσώπων στο Δημόσιο» και αποκαλεί την κυβέρνηση μία «εγκληματική κυβέρνηση που ταυτίζει την Αριστερά και τους αγώνες της με την ρεμούλα, τον οπορτουνισμό, την απατεωνιά και την κομπίνα».


Συμπληρώστε το email σας για να λαμβάνετε όλη την έκτακτη επικαιρότητα πρώτοι!
Ακολουθήστε μας στα

Από πειραγμένα μυαλά17/12/201722:26

μην περιμένετε τίποτε καλό και σπουδαίο... Και αν αυτά, τα μυαλά, είναι και γυναικεία, αλά Ζωής, τότε κάτι ανεπιθύμητο βρίσκεται καθ' οδόν... Γι' αυτό να κάνετε το σταυρό σας και να λέτε από μέσα σας: ας την τρελή στην τρέλα της και μην την ενοχλείτε, γιατί μπορεί σαν μάγισσα μπροστά σας να τη βρείτε... (Ο.Ε.)

Απάντηση
Τασος17/12/201718:11

Ναι μεν καλα τα λες αλλα τα ιδια σκατα εισαι και συ....

Απάντηση
ΜΙΑΟΥΛΗΣ17/12/201714:20

ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΠΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ: 6) ΟΙ Καρανίκες παίρνουν κάθε μήνα πεντοχίλιαρο, ενώ νέοι και νέες με πτυχία και μεταπτυχιακά παίρνουν 300-400. 7) Αυτός και οι προηγούμενοι έδιωξαν 500.00 νέες και νέους, τα καλύτερα μυαλά, που σπούδασαν στη χώρα μας με έξοδα του κράτους μας, στο εξωτερικό. Αυτά τα λαμπρά μυαλά προσφέρουν στις χώρες που πήγαν ΑΕΠ 50 δις . 8) Βγάζει στον πλειστηριασμό σπίτια μικρομεσαίων (ήδη φτωχών) και τους πετά στο δρόμο, ενώ δίνει κάθε μήνα περισσότερα χρήματα, από όσα το Ταμείο Ανεργίας στους άνεργους Έλληνες, στους άτυπους μετανάστες, στους οποίους παραχωρεί σπίτια και προπληρωμένες κάρτες για ψώνια κάθε μήνα. Ασφαλώς υπάρχουν και πολλά άλλα, εσείς όμως2 συνεχίστε να βρίζετε την Ζωή που προσπαθεί να σας ανοίξει τα μάτια. Των οικιών υμών εμπιπραμένων υμείς άδετε!

Απάντηση
Εσείς τους ψηφίσατε, εσείς τους βγάλετε!17/12/201716:19

Αφού ακόμα δεν ξεπεράσαμε ποτέ τον εμφύλιο αφού οι κομμουνιστές αμετανόητοι δεν ζήτησαν ποτέ συγγνώμη από το έθνος, εσείς σπεύσατε για να μην πληρώσετε ένα ΕΝΦΙΑ παλιολιγούρια και ρίξατε την ψήφο σας σε Τσίπρα, σε Κωσταντοπούλου, σε Καμμένο, σε Μιχαλολιάκο, άκυρες, αποχή, αποστασιοποίηση, και τώρα κάνετε τις αγανακτισμένες κι αναξιοπαθούντες (λόγιες) μυξοπαρθένες. Κατά τα άλλα οι ψήφοι του μόνιμων κατοίκων του εξωτερικού σας πείραξαν... Ρε άλλα 4 χρόνια να κάτσει το τσιπρολόϊ, γίνεται; Υγ. Γνωρίζω ΝΔκράτες στην Ν. Φιλαδέλφεια που ξεκινήσαμε μαζί ως Οννεδίτες από τα 80s, και ψηφίσανε Τσίπρα, Βασιλόπουλο και Δούρου, όχι μία, όχι δύο,αλλά τρεις απανωτές φορές. Εκεί, στην μιζέρια λοιπόν με τον Καρανίκα, τον Πολάκη, τον Γιάνη και την τρελέγκο να σας αποτελειώσουν.

Απάντηση