PROTOTHEMA

Πολιτική

Προσωπική επίθεση των υπουργών στον έλληνα συνάδελφό τους

Bloomberg: Αποκάλεσαν τον Βαρουφάκη ανεύθυνο και τζογαδόρο στο Eurogroup

Bloomberg: Αποκάλεσαν τον Βαρουφάκη ανεύθυνο και τζογαδόρο στο Eurogroup

Για άγριο σφυροκόπημα του Έλληνα υπουργού στη Ρίγα κάνουν λόγο πηγές του πρακτορείου - «To κλίμα ήταν τόσο εχθρικό ώστε να προκαλέσει το παράπονο του Έλληνα ΥΠΟΙΚ»

Για σφυροκόπημα του Έλληνα υπουργού Οικονομικών κάνει λόγο σε δημοσίευμα του Bloomberg λίγα λεπτά μετά την ολοκλήρωση της συνεδρίασης του Eurogroup στη Ρίγα μεταφέροντας ένα τελείως αρνητικό κλίμα για την Ελλάδα.


Το δημοσιεύμα αναφέρει ότι «ο Γιάνης Βαρουφάκης δέχθηκε σφοδρή κριτική από τους ευρωπαίους ομολόγους του εν μέσω της αυξανόμενης δυσφορίας για την άρνησή του να παρουσιάσει μέτρα που θα διορθώσουν την οικονομία της χώρας του ώστε να υπάρξει απελεύθερωση των δόσεων, σύμφωνα με τρεις πηγές που έχουν γνώση των συνομιλιών. Πηγές από την Ευρωζώνη λένε ότι οι χειρισμοί Βαρουφάκη για τις συνομιλίες ήταν ανεύθυνοι, τον κατηγόρησαν για χρονοτριβή, για τζογαδόρο και ερασιτέχνη». 

Σύμφωνα με τις ίδιες πηγές του πρακτορείου το κλίμα ήταν τόσο επικριτικό από όλες τις πλευρές ώστε ο Γιάνης Βαρουφάκης να φτάσει στο σημείο να παραπονεθεί για την σε βάρος του εχθρική ατμόσφαιρα.

«Έλληνας αξιωματούχος στη Ρίγα δεν ήταν σε θέση να σχολιάσει τις συνομιλίες όταν επικοινωνήσαμε δια τηλεφώνου» καταλήγει το πρακτορείο.

Συμπληρώστε το email σας για να λαμβάνετε όλη την έκτακτη επικαιρότητα πρώτοι!
Ακολουθήστε μας στα

Γιος της Ροζας της Ναζιαρας 25/04/201518:54

Ελα ΧΑζουλα. Γουσταρουμε αλλα ειμαστε ΑΞΥΡΙΣΤΟΙ ΚΑΙ ΑΠΛΥΤΟΙ ΜΠΑΧΑΛΑΚΗΔΕΣ και εχουμε καβατζαρει ενα ΕΛΙΚΟΠΤΕΡΟ απο τον κολλητο μας τον ΔΕΞΙΟ τον ΚΑΜΜΕΝΟ και γουστερουμε πλυμενες ξυρισμενες ΧΑζουλες παρεα με τους φιλους τους τους ΧΑΧΕΣ για να παμε μια εκδρομουλα μεχρι το εξοχικο μας που εχουμε στη ΓΥΑΡΟ για να ΓΛΕΝΤΗΣΟΥΜΕ μαζι σου. ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ ΕΞΟΡΙΑ; ΠΑΜΕ ΜΑΖΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΙΑΚΟΠΟΥΛΕΣ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΣΤΗ ΓΥΑΡΟ; Θα περασουμε ωραια. Ο ΑΧΜΕΤ και ο ΑΛΙ με ρωτανε συνεχεια για σενα. ΘΕΛΟΥΝΕ ΝΑ ΣΟΥ ΜΑΘΟΥΝ ΤΟ ΚΟΡΑΝΙ και δεν κρατιουνται.ΣΕ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ. Γουσταρουν πολυ. Τα ΑΦΕΝΤΙΚΑ μας εδω ειναι ΔΗΜΟΚΡΑΤΕΣ και γουσταρουνε πολυ να σου δειξουνε πως αγαπαει η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ. Εχουνε και ΠΡΟΙΚΑ μια ΝΤΟΥΝΤΟΥΚΑ ειδικα για σενα για να ακουγεσαι γιατι σε βλεπουμε λιγο ΠΕΣΜΕΝΗ παρα το γεγονος οτι μου εισαι και ΣΑΔΙΣΤΡΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΕΝΣΤΙΚΤΑ. Και μεις εχουμε ΕΝΣΤΙΚΤΑ. Θες να τα δεις; Θα ρθεις ή εχετε ΣΥΝΕΔΡΙΟ για να βγαλετε τη ΝΤΟΡΑ που την ΠΡΟΑΛΕΙΦΕΤΕ για ΗΓΕΤΙΔΑ; ε ΚΟΠΕΛΙΤΣΑ; ΧΑζεψες; εισαι ΧΑρουμενη; Μη ΧΑνεσαι. Να τα λεμε. ΣΕ ΑΓΑΠΩ ΠΟΛΥ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΟ ΜΟΥ. Δε μου λες ρε συ ΧΑΧΑ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΟ με τη ΒΟΥΛΤΕΨΗ τι παιζει; Που την εχετε. ΜΑΣ ΕΛΕΙΨΕ ΡΕ ΣΥ ΤΟ ΑΤΙΜΟ. Φερτην κι αυτην μαζι να σε βοηθαει ρε ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΟ να μας πλενει και κανα πιατο να σου φτιαχνει και το μαλλι. ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΟΠΕΛΙΤΣΑ ΦΙΛΑΚΙΑ. Να μου πλενεσαι. Δεν ξερεις τι μπορει να σου τυχει καμια φορα.

Απάντηση
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα25/04/201520:38

κοριτσαραααααααααααααααααααα μου με τρελενεις γιατί γουσταρεις λουστράρεις τραβας σουζες και στην ανηφορα καβαλάς τη..... γιαμαχα και φτιαχνεσαι κοπελαρα μου αξυριστούλα και απλυτουλα χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα μου αρέσεις ροζα ναζιαρούκα μου γιατί κατα βαθος τη ποθείς τη γκλιτσα του τσοπανι και γουστάρεις να κ@@@@τρίβεσαι εεεεεεεεεεεεε μαζοχααααααααααααααααααα μου εσεί σου αρέσει να σε γλεντανε ο αχμετ με τον αλι εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε? χαχαχαχαχαχααχχαχαχα ετοιμασου για ξουρισαμ απο το φίλο σου τον αχμετ αν δεν πεις μαι στροφή του κορανίου απο τον αχμετ, μην κανει γκελ το λαιμουδάκι σου στο γιαταγανι του μαζοχουλα μου χαχαχαχαχαχαχαχαχα, ετσι ζωήτσα μου ραχηλαιρικια μου? κοντρα μπασο τσιτα τα γκαζια φουσκωμενα λαστιχα και παντελιδης στο τέρμα κογκολεζακι μου με αρρωστένεις κοκινομ...να ατριχη κα...τσα μου ετοιμασου πλυσου ξυρισε την ατριχη μασχαλιτσα μου ροζα ροζιτα μου και σας έρχονται τα φαλακρά αγόρια στη σειρά για σαπουνακι βιλανοβα σε κοβω αρρωστια μου ετοιμασου μπαχαλιτσα μου μετά το μπαμ να εγκενιασεις την νεα τρουμπα θα γινεις η πρώτη τανα της ευρώπης ετοιμασου να ρχεται ο κάθε χαινς και ο καθε μελερ να σου δίνουν 1 ευρώ για να στήνεις κ@@@ χαχαχαχαχαχαχα όχι μόνο οι γυναικες του σπιτιου σου αλλα και εσύ ο ίδιος μανιτσα μου θα κάνεις και την ενχείρηση και θα τα κόψεις για να βγάλεις το μεροκάματο αναρχοκοριτσάρα μου και ξέρεις τα βόρια αγόρια είναι κίνκι πάνε και με ζώα και με παιδάκια και με πρώην άντρες γουτστάρουν περίεργα κ@@@κια δεν πειράζει τα πρώτα 100 χρόνια είναι δύσκολα μανίτσα μου θα μάθεις όμως, που ξέρεις μπορεί και να σου αρέσει κουκλάρα μου χαχαχαχαχαχαχαχαχα ετοιμασου μην ψάχνεις τη βούλτεψη και το μπουμπούκο σου θα τους βλέπεις να γελάνε με τα χάλια σου απέξω και αν είσαι και καλό παιδάκι θα σου στέλνουν και κανά κ@@@χαρτο γιατί κρίμα είναι θα μαυρίσει το ποπουδάκι σου παό την αυγη κάθε μέρα χαχαχαχαχαχαχαχα

Απάντηση
Χαχαχα25/04/201511:43

Γιατι ολοι οι συριζαιοι γραφουν με κεφαλαια και ανορθογραφα;;

Απάντηση
χαχαχαχαχαχα25/04/201515:51

περιμένεις με τον αλί ε? χαχαχαχαχαχαχα ετοιμάσου μαθε το κοράνι απόξω βλέπω ο φίλος σου ο αλί να σε ξουρίζει αν δεν το ξέρεις απόξω χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Απάντηση
ετοιμάζεται πειθαρχικό για την παραπληροφόρηση25/04/201511:42

Ετοιμάζεται πειθαρχικό για την παραπληροφόρηση

Απάντηση
χαχαχαχαχαχαχαχαχα25/04/201514:26

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Απάντηση
Gk25/04/201509:30

Το ότι τον βρίζουν οι εκβιαστές, σημαίνει ότι δεν τους δίνει κώλο όπως αυτοί επιθυμούν. Άρα φίλοι μου ραγιάδες Έλληνες που θα προτιμούσατε να τα υπέγραφε όλα σε μισή ώρα όπως οι προηγούμενοι θα δυσαρεστηθείτε. Προφανώς έχει τα αρχίδια που ποτέ δεν είχατε εσείς. Μια ζωή στο 20% Πασοκ και ΝΔ μαζί και Τσίπρας για 40 χρόνια είτε βγουμε απο το ευρώ ειτε μείνουμε. Χωνέψτε το και πίσω στις τρύπες σας σαπιοι.

Απάντηση
@@@Ηρέμισε25/04/201518:5725/04/201520:03

ετσι μπραβο μαρτυρατε χωρις ξυλο ! κανε περηφανο το παππου σου, που ελεγε οι ναζι ειναι φιλοι μας θελουν το καλο μας!! ειχε και επιχειρηματα και τοτε.....κουκουλα φορας και μπροστα απο το pc??? τι θα παρουν απο καποιον που δεν εχει ρε γερμανοτσολια???????????? το σκεφτηκεσ αυτο ή ειναι πολυ για σενα????

Απάντηση